Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Kto będzie partnerem przy budowie elektrowni jądrowej? Sasin: jesteśmy coraz bliżej decyzji

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że "jest bardzo duża szansa, aby to Amerykanie wybudowali elektrownię atomową w Polsce". - Musimy szybko podejmować decyzje w sprawie budowania naszego bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o zupełnie nowe źródła energii - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa USA polityka ŚWIAT Waszyngton Ameryka Jacek Sasin Anna Moskwa

Sprzedaż węgla. Minister aktywów państwowych: bardzo wielu samorządowców chce uczestniczyć w programie

Sejm uchwalił ustawę o maksymalnych cenach węgla dla samorządów. Projekt ma ułatwić dystrybucję tego paliwa oraz umożliwić odbiorcom indywidualnym jego zakup po niższych cenach. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany o to, na jakim etapie są przygotowania do sprzedaży węgla przez samorządy powiedział, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami. - Mam informację o bardzo wielu samorządowcach, którzy chcą uczestniczyć w tym programie - dodał Sasin.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jacek Sasin węgiel energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Budowa elektrowni atomowej w Polsce. Jacek Sasin podał szczegóły dot. wykonawcy

Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych oraz szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa w najbliższy weekend lecą do USA. Będą rozmawiać w sprawie budowy elektrowni atomowej w naszym kraju. Wicepremier Sasin powiedział, że nie obawia się zastrzeżeń Komisji Europejskiej co do procedury wyboru wykonawcy. Zaznaczył, że do postępowania w sprawie wyboru wykonawcy będą dopuszczone wszystkie podmioty, które chciałyby w nim uczestniczyć.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka elektrownia atomowa Jacek Sasin

"Nie będzie przerw w dostawie gazu". Tauron wyjaśnia decyzję spółki po interwencji Jacka Sasina

Tauron zapewnia, że nie będzie przerw w dostawie gazu do klientów indywidualnych, którym wypowiada umowy na sprzedaż surowca. Prezes zarządu Tauron Sprzedaż Rafał Soja powiedział, że odbiorcy mają zagwarantowaną ciągłość dostaw gazu. Wcześniej sprzeciw wobec działań firmy wyraził wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gaz Tauron Polska Energia energia Jacek Sasin polityka

Tauron wycofuje się z umów na gaz. Sasin reaguje: nie ma zgody na takie działania

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin oczekuje od Tauronu wycofania się z decyzji dotyczącej wypowiadania umów na gaz. "Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta" - napisał minister na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tauron Polska Energia Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych gaz polityka GOSPODARKA

Rząd przyjął projekt ustawy określającej cenę sprzedaży węgla. Samorządy zapłacą maksymalnie 1500 zł

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł - poinformował w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA energetyka węgiel Jacek Sasin bezpieczeństwo energetyczne samorząd polityka

Projekt ustawy dot. dystrybucji węgla. Publicyści komentują propozycję rządu

Projekcie ustawy w sprawie dystrybucji węgla ma dziś zostać przyjęty przez rząd. Rozmawiali o nim goście Debaty Poranka, a byli nimi dr Bartosz Machalica (Centrum im. I. Daszyńskiego), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Paweł Krulikowski.
Zobacz więcej na temat:  węgiel POLSKA energetyka bezpieczeństwo energetyczne energia polityka Jacek Sasin rząd Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24 GOSPODARKA

Rząd przyjmie dziś projekt ustawy o dystrybucji węgla. Wkrótce zajmą się nim posłowie

Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, rząd przyjmie dziś projekt ustawy o dystrybucji węgla. W myśl projektu samorządy będą mogły kupować tonę węgla za tysiąc pięćset złotych i sprzedawać maksymalnie po dwa tysiące złotych. Różnicę względem ceny rynkowej dopłaci budżet państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka węgiel Jacek Sasin polityka rząd Mateusza Morawieckiego energia GOSPODARKA

Wyrównanie cen węgla do ustawowych. Rząd zapowiada korekty faktur

Rząd zajmie się projektem ustawy w sprawie dystrybucji węgla przez samorządy, w przyszłym tygodniu dokument rozpatrzy Sejm - zapowiedział wicepremier Jacek Sasin. Przepisy zakładają, że gmina będzie mogła kupować surowiec po 1,5 tysiąca złotych za tonę i sprzedawać maksymalnie po 2 tysiące złotych za tonę, a ci, którzy kupili już surowiec po wyższej cenie, otrzymają faktury korygujące. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel energetyka Jacek Sasin społeczeństwo walka z inflacją

Projekt ustawy ws. gwarantowanej ceny nabycia węgla. Sasin: Rada Ministrów rozpatrzy go jeszcze dziś

- Jeszcze dzisiaj Rada Ministrów rozpatrzy projekt ustawy wprowadzającej gwarantowaną cenę nabycia węgla przez gminę na poziomie maksymalnie 1,5 tys. zł za tonę - powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu projektem zajmie się Sejm. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin energetyka węgiel polityka bezpieczeństwo energetyczne ustawa