Aktorka Agnieszka Dulęba-Kasza gościnią audycji "Spotkanie z..." W "Spotkaniu z..." odwiedzi nas aktorka teatralna i filmowa Agnieszka Dulęba-Kasza. Będzie to pretekst do opowieści o blaskach i cieniach aktorstwa, o cierpliwości i o zamiłowaniu do tworzenia rękodzieła. Zobacz więcej na temat:
Reżyserka i alpinistka Eliza Kubarska gościnią radiowej Jedynki Gościnią najbliższej audycji "Po drugiej stronie lustra" będzie niezwykła kobieta, która łączy w sobie artystyczną wrażliwość reżysera z odwagą i determinacją alpinistki - Eliza Kubarska. Zobacz więcej na temat:
UFO - skąd wzięło się zainteresowanie tematyką kosmiczną? Analizują Przemysław Pawełek i Bartosz Migas O czym dyskutują ufolodzy? Czy Sławosz spotka kosmitów w kosmosie? O tym, Karolina Korwin-Piotrowska rozmawiała z Przemysławem Pawełkiem, dziennikarzem i współautorem podcastu "Polska Sekcja Ufologiczna" oraz z Bartoszem Migasem, koneserem pseudonauki, fantazji i teorii spiskowych, autorem kanału YouTube "Archiwum XD" i podcastu "Biuro Tajemnic". Zobacz więcej na temat: Karolina Korwin-Piotrowska
Lauryn Hill. Autorka płyty ''The Miseducation of Lauryn Hill”, która przyniosła jej międzynarodową sławę Artystka skończyła w tym roku 50 lat i choć na razie nie planuje nowych wydawnictw, to jej debiut solowy "The Miseducation of Lauryn Hill" to płyta, którą można odkrywać wiele razy. Oprócz swojej kariery muzycznej, Lauryn Hill angażuje się w działalność społeczną, wspierając niedo-przywilejowaną młodzież poprzez Refugee Project. Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa
UFO - skąd wzięło się zainteresowanie tematyką kosmiczną? W audycji "Nowy wspaniały świat" dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska i jej goście będą szukać odpowiedzi na pytanie: skąd wzięło się zainteresowanie tematyką kosmiczną? Zobacz więcej na temat:
Ladies’ Jazz Festival. Dlaczego niektóre głosy nas rozpogadzają i odstresowują? Analizuje Maciej Farski Maciej Farski od 20-tu lat tworzący koncerty Ladies’ Jazz Festival z takimi artystkami jak Katie Melua, ZAZ, Dionne Warwick, Kayah czy Edyta Bartosiewicz. Muzyk podpowiadał czyj śpiew rozpogadza i dlaczego niektóre głosy wspaniale odstresowują. Zobacz więcej na temat:
21. edycja festiwalu Energa Ladies' Jazz Festival. Wszystkie odsłony kobiecego jazzu Gościem audycji "Czas pogody" będzie Maciej Farski, dyrektor Ladies' Jazz Festiwal, który w radiowej Jedynce opowie, czyj śpiew rozpogadza i dlaczego niektóre głosy wspaniale odstresowują. Zobacz więcej na temat:
Transmisja mszy świętej w Programie 1 Polskiego Radia Program 1 Polskiego Radia prowadzi transmisje mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Dzięki temu słuchacze, którzy z różnych powodów pozostali w domach, mogą wziąć udział w nabożeństwach. Zapraszamy do wysłuchania transmisji mszy świętej online. Zobacz więcej na temat:
Poezja codziennego użytku, czyli spotkanie z poetką i tłumaczką Krystyną Dąbrowską. Dlaczego wielu z nas pisze w młodości wiersze o miłości, a potem porzuca nie tylko pisanie, ale i czytanie poezji? Jak przekuć w wiersz zwykłą codzienność, np. jazdę na rowerze, badanie USG, widok psa szalejącego w morzu? Między innymi o tym w rozmowie z poetką Krystyną Dąbrowską, laureatką m.in. Nagrody im. W. Szymborskiej, autorką zbioru pt. ''Wiersze wybrane''. Podpowiemy też kilka tytułów "do walizki": amerykańskich i kryminalno-komediowych. Rozmawiają: Magda Mikołajczuk i Alek Hudzik. Zobacz więcej na temat:
"Klub książki". Spotkanie z poetką Krystyną Dąbrowską Dlaczego wielu z nas pisze w młodości wiersze o miłości, a potem porzuca nie tylko pisanie, ale i czytanie poezji? Jak przekuć w wiersz zwykłą codzienność np. jazdę na rowerze, badanie USG, widok psa szalejącego w morzu? Zobacz więcej na temat:
Jak wygląda życie we francuskiej Prowansji? Psycholog społeczna, dr Lan Bui–Wrzosińska opowiedziała o dzieciństwie spędzonym we francuskiej Prowansji. Ludwika Włodek rozmawiała z gościem o prowansalskich językach i smakach, o tym jak czuła się przyjechawszy do Francji z siermiężnego PRL–u. O tym jak to było wychowywać się, jako członkini jedynej imigranckiej rodziny w miasteczku oraz o tym, jak krainę swojego dzieciństwa postrzega dziś i co radzi tam zobaczyć i zwiedzić. Zobacz więcej na temat: Ludwika Włodek podróże turystyka
Iga Świątek w finale Wimbledonu. Relacje Cezarego Gurjewa w radiowej Jedynce Polska tenisistka po raz pierwszy awansowała do finału tej imprezy. Jej rywalką w walce o szósty tytuł wielkoszlemowy będzie Amerykanka Amanda Anisimova. Zobacz więcej na temat:
Nówka Starówka, Kanał Elbląski i Bażantarnia. Co zobaczyć w Elblągu? Elbląg to kolejny przystanek na trasie Lata z Radiem i Telewizją Polską. W oczekiwaniu na piknik edukacyjny i koncert zgłębialiśmy sekrety miasta i prezentowaliśmy najciekawsze atrakcje. Czym jest Bażantarnia? W jakim stylu odbudowane zostało Stare Miasto? O tym wszystkim, ze swoimi gośćmi rozmawiała Sława Bieńczycka. Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka Elbląg Lato z Radiem Lato z Radiem 2025
O dzieciństwie spędzonym we francuskiej Prowansji Już w najbliższą sobotę w audycji "Świat według Ludwiki" psycholożka społeczna, dr Lan Bui–Wrzosińska opowie o dzieciństwie spędzonym we francuskiej Prowansji. Zobacz więcej na temat: Ludwika Włodek
Jak chronić się przed urazami w czasie wakacji? Wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak Zobacz więcej na temat:
"Pigułka na zdrowie" - wszystko o wakacyjnych urazach Zwichnięcia, skręcenia, złamania to najczęściej występujące urazy w czasie wakacji i urlopów. Jaka jest profilaktyka i postępowanie, gdy pojawi się problem opowie podczas audycji prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak – specjalista ortopedii i rehabilitacji medycznej. Zobacz więcej na temat: Artur Wolski