Polskie Radio
Section05
Katarzyna Gójska

"Nie podpisaliśmy porozumienia z Niemcami ws. migrantów"

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zdementował informację podaną przez kanclerz Angelę Merkel jakoby Polska miała zawrzeć porozumienie z Niemcami ws. przyjęcia migrantów ubiegających się tam o azyl. Gość "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce podkreślił, że w ostatnim czasie nie podpisano żadnego porozumienia ze stroną niemiecką. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Czaputowicz Katarzyna Gójska imigranci w Europie Niemcy Angela Merkel

"Osiągnięcie prawdy jest teraz dużo bardziej możliwe"

- Jestem przekonany, że wizerunek Polski byłby dużo lepszy, gdyby odrzucić pedagogikę wstydu. Najpierw pedagogika wstydu niszczy polskie poczucie pewności siebie, a później to się przekłada na naszą politykę wobec innych państw - powiedział w "Sygnałach dnia" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński po podpisaniu polsko-izraelskiej deklaracji i zakończeniu sporu o odpowiedzialność za Holokaust. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Katarzyna Gójska Holokaust Izrael IPN

GetBack. "W tej sprawie państwo działało bardzo skutecznie"

- Mamy do czynienia z sytuacją, być może ostatniej, afery za którą w tle stoją ludzie, którzy tworzyli system finansowy III RP. Przypomnę tylko, że GetBack to jest pomysł biznesowy pana Leszka Czarneckiego - mówił na antenie radiowej Jedynki Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Leszek Czarnecki windykacja Katarzyna Gójska Wiesław Molak Ministerstwo Rozwoju

Poseł Kukiz'15 o budowie CPK: inwestycja na miarę Gdyni

- Taka duża inwestycja to jest zawsze dobry pomysł, pod warunkiem jednak, że będzie dobrze zrobiony. Diabeł tkwi w szczegółach. Jesli zbudujemy tylko duże lotnisko i nie skomunikujemy go odpowiednio, to ono będzie porzypominało tego słomianego misia z filmu Barei - mówił w "Sygnałach dnia" poseł Kuikiz'15 Piotr Apel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA centralny port komunikacyjny Kukiz'15 Rozmowy Jedynki Sygnały Dnia Katarzyna Gójska Piotr Apel