Polskie Radio
Section05
Marcin Ociepa

"Europa musi strzec swoich granic". Marcin Ociepa o przesłaniu Polski na szczyt Rady Europejskiej

- Wszystkie formy migracji są dopuszczalne, o ile są legalne, my się sprzeciwiamy nielegalnej migracji - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Ociepa. Wiceminister obrony narodowej mówił o bezpieczeństwie Polski i naszych relacjach w UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej Marcin Ociepa Trójka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska służby i bezpieczeństwo polityka kryzys migracyjny 2023

Polska będzie rozwijać obronę powietrzną. Wiceszef MON: ciągła modernizacja jest konieczna

- Nawet izraelska "Żelazna kopuła", jeden z najbardziej zaawansowanych systemów obrony powietrznej na świecie, nie jest szczelna w 100 proc., a co dopiero przy tak dużym terytorium, które my mamy - powiedział wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa pytany o systemy Wisła i Narew. - Nieustannie należy inwestować w modernizację i uszczelnianie tego systemu obrony powietrznej - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie MON Marcin Ociepa bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej

Ponad 600 jednostek w wojsku zlikwidowanych za czasów PO-PSL. Wiceszef MON: nasz rząd je odtwarza

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa powiedział, że kwestia bezpieczeństwa jest priorytetowym zadaniem rządów Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał, że w czasie ostatnich dwóch kadencji znacznie zwiększono liczebność Sił Zbrojnych oraz nakłady na obronność, a także przeprowadzono modernizację wojska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka MON Ministerstwo Obrony Narodowej Marcin Ociepa

Program Nuclear Sharing. Wiceszef MON: użycie przez Rosję broni jądrowej jest mało prawdopodobne

- Wypowiedzi o udziale Polski w programie Nuclear Sharing padają w konkretnym kontekście międzynarodowym. Deklaracja Federacji Rosyjskiej i jej działania zmierzające do przemieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi stanowią właśnie taki kontekst, który każe zasygnalizować naszym adwersarzom, że my również możemy się o taką broń starać - mówił w "Salonie politycznym Trójki" wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka broń jądrowa broń atomowa broń nuklearna Ministerstwo Obrony Narodowej MON Marcin Ociepa NATO USA Stany Zjednoczone Białoruś Rosja

Rola bezpiecznego Bałtyku. Wiceszef MON: to zadanie dla wszystkich rodzajów sił zbrojnych

Nie będzie bezpiecznego Bałtyku, jeśli nie będzie bezpiecznej północy - przekonywał wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa w trakcie międzynarodowej konferencji "Digital Baltic - Towards common security" organizowanej w Gdyni. Jego zdaniem kraje znajdujące się wokół Morza Bałtyckiego powinny pokazać swoją współpracę i stworzyć przewagę konkurencyjną.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdynia Ministerstwo Obrony Narodowej Marcin Ociepa Mariusz Błaszczak Morze Bałtyckie bezpieczeństwo Wojsko Polskie

Polska i USA będą wspólnie produkować amunicję? Marcin Ociepa: chcemy iść w tym kierunku

- To kwestia fundamentalna. Uwaga opinii publicznej skupia się na spektakularnych systemach uzbrojenia, musimy mieć czym z nich strzelać - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marcin Ociepa. Wiceminister obrony narodowej odniósł się do rozwoju współpracy zbrojeniowej Polski i USA w kwestii wspólnej produkcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA USA Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko armia Marcin Ociepa Trójka