Polskie Radio
Section05
Marek Król

M. Król: opozycja nakręciła niebywałą aferę wokół protestów

- Senat w rękach opozycji będzie pewnym utrudnieniem dla rządu. PiS walczy, żeby mieć swojego marszałka i skonstruować jakąś przewagę w Senacie. Opozycja będzie traktowała Senat jako izbę sprzeciwu wobec prac Sejmu. Nic więcej nie może zrobić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Senat opozycja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Polskie Radio 24 POLSKA

J. Włodarczyk: Kornel Morawiecki chciał dobrze dla Polski

- Kornel Morawiecki nie był koniunkturalistą i człowiekiem, który cokolwiek udawał. On przez 20 lat był na bocznym torze polityki, ale zawsze pozostał wierny swoim przekonaniom. To należy docenić i się przed tym ukłonić - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Jarosław Włodarczyk. Gościem "Debaty dnia" był również Marek Król z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kornel Morawiecki Marek Król

Komentarz Dnia: spotkanie prezydentów Polski i USA, Greta Thunberg, Klaudia Jachira

Gośćmi "Komentarza Dnia" byli: Marek Król (Sieci) i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna). Publicyści dyskutowali m.in. o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem i podpisaniu deklaracji dotyczącej zwiększenia obecności amerykańskich wojsk w Polsce, a także o wystąpieniu Grety Thunberg na forum ONZ oraz Klaudii Jachirze z Koalicji Obywatelskiej i transparencie "Bób, Hummus, Włoszczyzna" przed pomnikiem Armii Krajowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Marek Król Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

Publicyści o konwencji PiS we Wrocławiu

– Zaczynamy pojmować, co to znaczy godność państwa i godność polskiego obywatela. Hasła demokracji przekładają się na język życia, to oznacza także wiarygodność, o której mówił Jarosław Kaczyński – mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis. W dyskusji wzięli udział także: Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Marek Król (Sieci) oraz Miłosz Monasterski (Agencja Inforamcyjna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Stankowski Toruń Marek Król konwencja PiS we Wrocławiu Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Wybory parlamentarne 2019

Komentarz Dnia: Kidawa-Błońska przeciwko reparacjom, Greenpeace, Komisja Europejska

O Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która powiedziała, że Koalicja Obywatelska - jeśli przejmie władzę - nie będzie ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec, a także o Greenpeace, który zablokował wpłynięcie do gdańskiego portu statku transportującego węgiel z Mozambiku i interwencji Straży Granicznej oraz o nowym składzie Komisji Europejskiej, który ogłosiła Ursula von der Leyen rozmawiali: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Marek Król ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  Marek Król reparacje wojenne Małgorzata Kidawa-Błońska Greenpeace Ursula von der Leyen Komisja Europejska Nasz komentarz

Marek Król: Grzegorz Schetyna nie wierzy w zwycięstwo

- Koalicja Obywatelska jest w dalszym ciągu w głębokiej defensywie. Samo zachowanie Grzegorza Schetyny, jego mowa ciała, wskazuje, jakby on nie miał wiary w zwycięstwo czy w uzyskanie dobrego wyniku - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król odnosząc się do ostatnich konwencji wyborczych KO i PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Marek Król Krzysztof Grzybowski konwencje PiS konwencja programowa PiS w Lublinie Prawo i Sprawiedliwość

Komentarz Dnia: zrzut ścieków do Wisły, organizacje ekologiczne, wybory parlamentarne

O ściekach zrzucanych do Wisły w wyniku awarii kolektorów przesyłających nieczystości lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" i braku reakcji organizacji ekologicznych, a także o trwającej kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi rozmawiali publicyści: Jerzy Kłosiński i Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Jerzy Kłosiński Marek Król Wisła Wybory parlamentarne 2019 Nasz komentarz

Zanieczyszczenie Wisły. Komentarze publicystów

- Na sekundę, w przeliczeniu, do Wisły wpływają trzy wanny ścieków. Wkrótce największa rzeka Polski będzie jednym, wielkim ściekiem. Teraz Płock musi ponieść koszty, które moim zdaniem powinna pokryć Warszawa  - powiedział Marek Król z tygodnika "Sieci". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Piotr Semka z "Do Rzeczy" i Tomasz Pietryga z "Rzeczpospolitej". 
Zobacz więcej na temat:  Wisła zanieczyszczenie Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Piotr Semka Marek Król