X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Król

"Nieujawnianie aneksu do raportu WSI jest zaskakujące"

- Andrzej Duda ma bardzo poważne zastrzeżenia, do niektórych poprawek zgłoszonych przez PiS, a do innych zastrzeżeń nie ma - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po piątkowym spotkaniu Andrzeja Dudy z prezesem PiS. O rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem dotyczącej reformy sądownictwa mówili w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król i Karol Gac (portal DoRzeczy.pl).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Marek Król WSI reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Karol Gac raport WSI

"Perfekcyjnie przygotowany wypadek lotniczy, czyli zamach"

Na Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbędą się obchody 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, pojawiły się barierki. Tego typu zabezpieczenia zainstalowano tam także 10 lipca, ze względu na ryzyko konfrontacji pomiędzy uczestnikami miesięcznicy a kontrdemonstrantami. W Debacie Dnia komentarz Joanny Miziołek z Wprost, Mateusza Baczyńskiego z portalu Onet.pl i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  miesięcznica katastrofy smoleńskiej PiS katastrofa smoleńska Marek Król Warszawa

"Prezydent może stosować prawo łaski podczas postępowania"

We wtorek Sąd Najwyższy zajmie się dwoma wnioskami prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej o zawieszenie postępowanie kasacyjnego ws. Mariusza Kamińskiego i trzech innych byłych szefów CBA. Chodzi o spór kompetencyjny dotyczący tego, czy Sąd Najwyższy mógł w ogóle sprawą aktu łaski wobec Mariusza Kamińskiego się zajmować. O sprawie Mariusza Kamińskiego oraz o prawie łaski mówili w audycji Debata Poranka karnista i mecenas prof. Piotr Kruszyński i publicyści - Marek Król („wSieci”) Jacek Liziniewicz („Rzeczpospolita”).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Mariusz Kamiński CBA Sąd Najwyższy Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny Piotr Kruszyński Marek Król Jacek Liziniewicz

Reforma SN. „PiS sprytnie wprowadziło zmiany"

- PiS dość sprytnie wprowadziło zmiany. Nie było to bowiem przedłożenie rządowe tylko poselskie, więc nie potrzebne były konsultacje. Ponadto cała para poszła najpierw w tzw. opłatę paliwową, następnie PiS się z niej wycofał i ruszył do boju z trzema ustawami: dotyczącymi KRS, sądów powszechnych i Sądu Najwyższego – powiedział w audycji Gorący Temat Marek Król (wSieci). Gościem był także dr Piotr Zakrzewski (UKSW).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy sądownictwo PiS krs Marek Król Platforma Obywatelska PSL

"Potrzeba usprawnić pracę sędziów”

Gośćmi Debaty Poranka byli Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie, prof. Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, a także Marek Król, publicysta. Komentatorzy w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmianach w systemie sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy Amber Gold Ministerstwo Sprawiedliwości krs Zbigniew Ziobro reforma sądownictwa Jacek Liziniewicz Piotr Wawrzyk Marek Król

Debata Poranka: Komentatorzy o miesięcznicy smoleńskiej

Obchody 87. miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie przebiegły bez większych incydentów. Członkowie stowarzyszenia Obywatele RP i inni uczestnicy kontrmanifestacji byli obecni na trasie przemarszu, ale nie doszło do zakłócenia pochodu. W Debacie Poranka komentarz Jacka Liziniewicza z Gazety Polskiej Codziennie, Marka Króla, publicysty, a także Ryszarda Majdzika, opozycjonisty z czasów PRL.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk katastrofa smoleńska Jacek Liziniewicz Marek Król Warszawa PiS

Zarzuty dla b. szefów OLT Express. „To pranie pieniędzy"

Prokuratura Krajowa ujawniła, że byli szefowie OLT Express Regional Jacek Ł. i Andrzej D. usłyszeli zarzuty wyrządzenia szkody wierzycielom tej spółki przez przelanie w lipcu 2012 roku 92 tys. zł spółce OLT Express Poland. Obie te firmy lotnicze były zależne od Amber Gold. Sprawę Amber Gold komentowali w Podsumowaniu Tygodnia Marek Król (tygodnik „wSieci”) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna). Najnowsze doniesienia komentował również Adrian Stankowski (Gazety Polskiej Codziennie)
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Amber Gold prokuratura Platforma Obywatelska PSL Donald Tusk SKOK

Podsumowanie Dnia: Przesłuchanie prokurator Kijanko  

Przesłuchanie prokurator Barbary Kijanko przez komisję śledczą ds. Amber Gold, a także stanowisko Parlamentu Europejskiego dotyczące ujawniania przez międzynarodowe korporacje wysokości płaconego podatku. To główne tematy, które poruszyliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowaniu Dnia.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Donald Tusk komisja śledcza Sejm Barbara Kijanko Parlament Europejski podatki Marek Król Zbigniew Kuźmiuk PiS

KE uruchomi przeciwko Polsce procedurę ws. uchodźców?

Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. W Gorącym Temacie komentarze Jakuba Jałowiczora z Gościa Niedzielnego i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska uchodźcy imigranci w Europie Węgry Czechy Jean-Claude Juncker Marek Król Angela Merkel Niemcy

Katastrofa smoleńska. "Błąd nie może być nagradzany awansem"

Jak potwierdziła w ubiegłym tygodniu Prokuratura Krajowa, ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniły liczne błędy. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał, w kilku trumnach znaleziono również szczątki więcej niż jednej osoby. W poniedziałek Tygodnik „wSieci” przedstawił zdjęcia i relacje świadków, które potwierdzają, że Rosjanie traktowali ciała ofiar bez należytego szacunku. O odpowiedzialności za sprawę smoleńską w Debacie Poranka mówili prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i Marek Król (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  polityka odpowiedzialność ekshumacja katastrofa smoleńska Kazimierz Kik Marek Król Rosja Donald Tusk

Ekshumacje ofiar smoleńskich: są kolejne nieprawidłowości

Prokuratura Krajowa potwierdza informacje dziennika "Fakt". Gazeta podała, że w trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego, który był dowódcą Wojsk Specjalnych, znaleziono szczątki czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej. W Debacie Poranka o sprawie mówili prof. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska ekshumacja Prokuratura Krajowa Piotr Wawrzyk Marek Król Platforma Obywatelska Rosja

PiS pyta Platformę o program. "To nokautujący cios wobec PO"

Platforma Obywatelska proponuje Prawu i Sprawiedliwości cykl debat programowych. To odpowiedź na stawiane przez PiS pod koniec tygodnia pytania: czy PO podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów. O działaniach PO mówili w Debacie Poranka Marek Król (Super Express) i Michał Wróblewski (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PiS wiek emerytalny w Polsce program 500+ IPN CBA Marek Król Grzegorz Schetyna uchodźcy Mateusz Morawiecki Beata Mazurek

"Problem nacjonalizmu jest rozdmuchany przez media"

- Rozbicie polskiej sceny politycznej na dwa obozy odbija się na polskiej symbolice i przywiązaniu do symboli. Na odbiór polskich symboli mają również wpływ takie wydarzenia jak marsz ONR w Warszawie. To może powodować, że części Polaków te symbole mogą się źle kojarzyć – mówił w audycji Debata Dnia Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego. Gościem programu był również Marek Król z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nacjonalizm patriotyzm Marek Król Unia Europejska ONR

Jarosław Kaczyński: prawda jest coraz bliżej

– Dziś jest szczególny dzień, bo prawda w niemałej mierze została już pokazana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Według niego prezentacja, która w poniedziałek odbyła się na WAT, "pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa".  
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Marek Król Michał Kolanko Jarosław Kaczyński

Wybory w Holandii. "Rutte przebrał się za Wildersa"

- Mark Rutte przebrał się za Geerta Wildersa, by wygrać wybory. Niektórzy twierdzili, że może się na tym poważnie przejechać, ale tymczasem okazało się, że zyskał dodatkowe procenty – powiedział w programie Punkt Widzenia publicysta Marek Król (wSieci). Gość odniósł się w ten sposób do zwycięstwa wyborczego w Holndii centroprawicowej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Ruttego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holandia Marek Król