X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Marek Król

PiS pyta Platformę o program. "To nokautujący cios wobec PO"

Platforma Obywatelska proponuje Prawu i Sprawiedliwości cykl debat programowych. To odpowiedź na stawiane przez PiS pod koniec tygodnia pytania: czy PO podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów. O działaniach PO mówili w Debacie Poranka Marek Król (Super Express) i Michał Wróblewski (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PiS wiek emerytalny w Polsce program 500+ IPN CBA Marek Król Grzegorz Schetyna uchodźcy Mateusz Morawiecki Beata Mazurek

"Problem nacjonalizmu jest rozdmuchany przez media"

- Rozbicie polskiej sceny politycznej na dwa obozy odbija się na polskiej symbolice i przywiązaniu do symboli. Na odbiór polskich symboli mają również wpływ takie wydarzenia jak marsz ONR w Warszawie. To może powodować, że części Polaków te symbole mogą się źle kojarzyć – mówił w audycji Debata Dnia Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego. Gościem programu był również Marek Król z tygodnika „wSieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nacjonalizm patriotyzm Marek Król Unia Europejska ONR

Jarosław Kaczyński: prawda jest coraz bliżej

– Dziś jest szczególny dzień, bo prawda w niemałej mierze została już pokazana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Według niego prezentacja, która w poniedziałek odbyła się na WAT, "pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa".  
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Marek Król Michał Kolanko Jarosław Kaczyński

Wybory w Holandii. "Rutte przebrał się za Wildersa"

- Mark Rutte przebrał się za Geerta Wildersa, by wygrać wybory. Niektórzy twierdzili, że może się na tym poważnie przejechać, ale tymczasem okazało się, że zyskał dodatkowe procenty – powiedział w programie Punkt Widzenia publicysta Marek Król (wSieci). Gość odniósł się w ten sposób do zwycięstwa wyborczego w Holndii centroprawicowej Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Ruttego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holandia Marek Król

Wałęsa współpracował z SB. "Mógł uderzyć się w pierś"

– To postawienie "kropki nad i" w kwestii, która jest znana od dawna – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" o przedstawionej przez Instytut Pamięci Narodowej opinii nt. teczki TW "Bolka", potwierdzającej współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Na naszej antenie sprawę komentowali również Andrzej Stankiewicz z portalu "Onet.pl" i Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa IPN historia Polski komunizm PRL Marek Król Adrian Stankowski Andrzej Stankiewicz

"W polskiej służbie zdrowia jest zbyt dużo struktur"

Minister zdrowia ma już gotowy projekt ustawy likwidującej Narodowy Fundusz Zdrowia. Projektem dotyczącym sieci szpitali jeszcze w czwartek zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów. – Gdyby ten potok słów miał moc stawania się faktami, mielibyśmy świetną służbę zdrowia – mówił w audycji Punkt Widzenia publicysta Marek Król.
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia NFZ Marek Król marihuana Tomasz Kalita

Posiedzenie Sejmu przerwane do czwartku. Komentarze

Z siedmiogodzinnym opóźnieniem - o 19:00 - rozpoczęło się 34. posiedzenie Sejmu. Półtorej minuty później marszałek Marek Kuchciński zarządził przerwę do czwartku do godz. 10.00. Sytuację w związku z kryzysem parlamentarnym skomentowali w Polskim Radiu 24 publicyści Piotr Semka (Do Rzeczy), Andrzej Gelberg (Radio Solidarność) i Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute), Marek Król oraz politolog dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm sejm pr24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Marek Król Trybunał Konstytucyjny protest Bartłomiej Biskup Tomasz Wróblewski Piotr Semka

"Akcja opozycji była kompletnie nieuzasadniona"

Według posłów opozycji, przede wszystkim PO, którzy od 16 grudnia przebywają w sali plenarnej Sejmu, grudniowe posiedzenie Izby nie zakończyło się. Trwa przerwa, a głosowania, które odbyły się w Sali Kolumnowej m.in. ws. ustawy budżetowej na 2017 r. były nielegalne. Według szefa klubu PO, Sławomira Neumanna, posłowie Platformy będą na sali plenarnej do momentu przegłosowania budżetu "po wznowieniu 33. posiedzenia” O konflikcie mówili w Debacie Poranka prof. Waldemar Paruch (politolog z Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie) oraz Agaton Koziński (Polska The Times) i Marek Król (wSieci).
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Marek Król Marek Kuchciński Agaton Koziński Platforma Obywatelska Nowoczesna Grzegorz Schetyna PiS