X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Szef MSWiA o rozmowie z przewodniczącym PKW: merytoryczna

Szef MSWiA Joachim Brudziński rozmawiał z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim. Spotkanie dotyczyło spraw związanych ze zmienionymi przepisami wyborczymi. Według Brudzińskiego, rozmowy były "dobre i merytoryczne". - Kwestia brakujących 600 milionów złotych na organizację wyborów samorządowych, powinna zostać jak najszybciej rozwiązana - powiedział z kolei Hermeliński po spotkaniu z ministrem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joachim Brudziński Wojciech Hermeliński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozmowa

"Timmermans i Verhofstadt chcą rządzić naszym krajem"

Sześciu europosłów Platformy Obywatelskiej głosowało za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę. – To haniebne zachowanie (…). Niektórzy politycy zachowują się w sposób, który urąga przyzwoitości – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Platforma Obywatelska Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość Marsz Niepodległości uchodźcy imigranci w Europie

Koniec BOR. Zastąpi je Państwowa Służba Ochrony

Rząd zajmuje się projektem ustawy powołującym Państwową Służbę Ochrony, która ma zastąpić Biuro Ochrony Rządu. Nowa formacja ma liczyć 3 tys. funkcjonariuszy, którzy będą mogli wykonywać działania operacyjno-rozpoznawcze. O powstaniu nowej formacji mówili w Polskim Radiu 24 eksperci ds. bezpieczeństwa Krzysztof Kubiciel i Dariusz Loranty.
Zobacz więcej na temat:  rząd Biuro Ochrony Rządu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prezydent Andrzej Duda