Polskie Radio
Section05
New York Times

USA: ambasador Wilczek odpowiada NYT ws. ustawy o IPN

Jest wielką niesprawiedliwością obciążanie Polski częściową odpowiedzialnością za Holocaust - pisze ambasador Rzeczpospolitej w Waszyngtonie Piotr Wilczek w odpowiedzi na komentarz redakcyjny dziennika "New York Times", krytykującego nowelizację ustawy o IPN. Polski dyplomata podkreśla, że jedynym państwem odpowiedzialnym za zagładę były nazistowskie Niemcy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Stany Zjednoczone New York Times

Prasa: nie wolno ignorować Frontu Narodowego we Francji

Front Narodowy wygrał z obawy przed terroryzmem, imigrantami i złym stanem gospodarki, stając się zagrożeniem, którego polityczny mainstream nie może ignorować - piszą liberalno-lewicowy "New York Times " i umiarkowanie konserwatywny "Financial Times". Światowe media wciąż komentują sukces partii Marie Le Pen w I turze wyborów regionalnych we Francji.
Zobacz więcej na temat:  Financial Times Francja Front Narodowy media New York Times terroryzm

Mocny głos w dyskusji o dostępie do broni w USA

New York Times wzywa do ograniczenia broni palnej w USA. Po raz pierwszy od 1920 roku dziennik publikuje na pierwszej stronie apel do polityków stanowiących prawo. Gazeta chce skłonić rządzących do wprowadzenia ograniczeń w odpowiednich przepisach. To reakcja na kolejną strzelaninę, do której doszło w środę w Kalifornii. Tragedia ta wzmogła ponownie dyskusję o dostępie do broni w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę prezydent Barack Obama wygłosi orędzie do narodu.
Zobacz więcej na temat:  Kalifornia New York Times polityka prawo USA