Polskie Radio
Section05
Piotr Firan

Czarnobyl w 35 lat po katastrofie

26 kwietnia ustanowiono Międzynarodowym Dniem Pamięci o Katastrofie w Czarnobylu. Ma on uczcić pamięć wszystkich ludzi, którzy ponieśli śmierć w wyniku katastrofy, która zapisała się w historii elektrowni atomowych czarnymi zgłoskami. Dzisiaj do rejonu tragedii organizuje się wycieczki. Można zobaczyć tzw. Strefę Wykluczenia i spotkać się z osobami, które nadal w niej żyją.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia Piotr Firan katastrofa w Czarnobylu Czarnobyl Weronika Puszkar

Co zmienić, aby zadbać o klimat Ziemi?

Temperatura na Ziemi wzrasta, naukowcy próbują przekonać nas do zmiany stylu życia. Pandemia paradoksalnie w tym pomaga, bo emisja zanieczyszczeń, choćby z transportu lotniczego, została ograniczona. Ale to wciąż za mało: kolejne kraje, ostatnio USA, deklarują redukcję emisji CO2 do 2030 roku. A co robić tu i teraz, jakie rozwiązania stosować? O tym dyskutowano na konferencji ToGetAir w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo klimat globalne ocieplenie ekologia Piotr Firan Trójka konferencja

Jubileusz anten Polskiego Radia. Pół roku istnienia PR Kierowców i 95 lat Jedynki!

Polskie Radio odkąd istnieje, stara się łączyć ze sobą tradycję i nowoczesność. Właśnie świętujemy dwa ważne dla nas wydarzenia – powstanie radiowej Jedynki, która w niedzielę 18 kwietnia obchodzić będzie swoje 95. urodziny oraz półrocze naszego radiowego oseska, czyli Polskiego Radia Kierowców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Polskie Radio Radio kierowców Polskie Radio Kierowców KULTURA