Polskie Radio
Section05
Piotr Müller

Spór ws. KPO. Rzecznik rządu: język ministra Ziobry nie jest językiem kompromisu

 - Niestety język ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i innych przedstawicieli Solidarnej Polski nie jest językiem kompromisu, a w trudnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej trzeba szukać kompromisu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, "dla Polski korzystne jest otrzymanie środków z KPO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro polityka Piotr Müller Unia Europejska Komisja Europejska

Wypłata środków z KPO. Rzecznik rządu: minister Puda złoży niebawem wniosek do KE

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda złoży niedługo wniosek do Komisji Europejskiej o wypłatę środków z Krajowego Planu Odbudowy. Dodał, że Polska wskaże we wniosku, które cele zawarte w KPO zostały wypełnione.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd Unia Europejska Krajowy Program Odbudowy inwestycje pieniądze Piotr Müller Polska w Unii Europejskiej polityka

Rozmowa premierów Polski i Włoch. Piotr Müller: chcemy powrócić do konsultacji międzyrządowych

O bezpieczeństwie energetycznym i rosyjskiej agresji na Ukrainę rozmawiali w środę premierzy Polski i Włoch. W trakcie rozmowy zadeklarowano również gotowość do powrotu do polsko-włoskich konsultacji międzyrządowych. Poinformował o tym rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Włochy PiS Mateusz Morawiecki Giorgia Meloni

Środki z KPO. Rzecznik rządu: UE nas wielokrotnie oszukiwała, problem leży po stronie KE

-  Chcemy złożyć wniosek o wypłatę środków z KPO wtedy, kiedy będziemy mieć głębokie przekonanie, że amplituda drgań politycznych KE się zmniejszyła - mówi w rozmowie z i.pl rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. - Nie łudźmy się, że wszystko łatwo przyjdzie, bo UE nas wielokrotnie oszukiwała - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Piotr Müller

Polska nie odpuści tematu odszkodowań wojennych od Niemiec. Rzecznik rządu zapowiada kolejne kroki

- II wojna światowa zrujnowała nasz kraj. Polska nie otrzymała należnych z tego tytułu odszkodowań - powiedział mediom rzecznik rządu Piotr Müller. - Rząd będzie konsekwentnie podnosił temat odszkodowań od Niemiec, zarówno w stosunkach bilateralnych i w gremiach międzynarodowych - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa infografika polityka Piotr Müller

"Takie zachowania przekraczają zasady cywilizowanego dyskursu publicznego". Prezes TK o ataku na siedzibę PiS

- Z przykrością muszę stwierdzić, że tego typu zachowania i publiczne wypowiedzi niektórych polityków i dziennikarzy przekraczają zasady cywilizowanego dyskursu publicznego - powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, pytana o wtorkową próbę wtargnięcia do siedziby PiS w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  PiS Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny Radosław Fogiel Piotr Müller POLSKA sądownictwo

Politycy komentują atak na siedzibę PiS w Warszawie. "Deprecjonując te wydarzenia opozycja hoduje drugiego Cybę"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z nienawiścią łączą wtorkową próbę wtargnięcia do siedziby ich partii. Młody mężczyzna, przed tym jak został obezwładniony, próbował siłą dostać się do siedziby PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, grożąc przy tym ochroniarzowi śmiercią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Piotr Müller Warszawa mazowieckie

Afera taśmowa. Rzecznik rządu: Donald Tusk powoływał się na zeznania Marcina W., a teraz nie pasują do jego układanki

- To Donald Tusk powoływał się na zeznania tego świadka, budował wokół tych nich twierdzenie, że cała ta sytuacja miała coś wspólnego ze służbami rosyjskimi. Później, gdy pokazano kolejne zeznania świadka, to okazało się, że zarzuca on Donaldowi Tuskowi i jego rodzinie pewne zachowania - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  afera taśmowa Donald Tusk Platforma Obywatelska POLSKA polityka Dorota Kania Piotr Müller

Kiedy środki unijne dla Polski? Piotr Müller przypomina: z krajów UE to Polska najbardziej pomaga Ukrainie

- Niektóre kraje Europy Zachodniej chętnie zapominają, jak wyglądała pomoc dla Ukrainy w marcu czy kwietniu i kto wtedy postępował właściwie, kto miał odwagę, żeby z jednej strony pomóc uchodźcom, a z drugiej strony pod kątem uzbrojenia i dostarczania go na teren Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Ukraina Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy Mateusz Morawiecki Dorota Kania Piotr Müller

"Dobrze byłoby zbadać rosyjskie związki rządu Donalda Tuska". Piotr Müller odpowiada na pomysł lidera PO

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że "wysuwanie przez szefa PO pomysłu powołania komisji śledczej ws. tzw. afery podsłuchowej po tylu latach, gdy są już wyroki w tej sprawie, jest zupełnie nieuzasadnione". - Ale dobrze by było zbadać, jeśli Donald Tusk jest chętny na to, rosyjskie związki rządu Donalda Tuska - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Piotr Müller rząd komisja śledcza afera taśmowa POLSKA polityka

"Wycięta z kontekstu wypowiedź urzędnika KE". Müller dementuje doniesienia o blokadzie środków dla Polski

- Nie wpłynęło żadne pismo z Komisji Europejskiej o zablokowaniu środków z polityki spójności i funduszy rolnych dla Polski - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, "z jednej wyciętej z kontekstu wypowiedzi tworzy się wrażenie zablokowania całych środków unijnych dla Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Europejska Unia Europejska fundusze unijne Piotr Müller polityka