Polskie Radio
Section05

Polskie Radio

Pierwszy samochód - jak wybrać idealne auto dla początkującego?

Ten pierwszy zawsze jest wyjątkowy. Może nie jest najlepszy, największy i najładniejszy, ale zapada nam w pamięć na całe życie. Jak dobrać odpowiedni egzemplarz dla swoich potrzeb? O czym pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji? Czy rzeczywiście jest się czego bać? W "Nocnej Zmianie" zastanawiamy się, jak wybrać pierwszy samochód dla początkującego kierowcy! 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców społeczeństwo kierowca kierowcy

Wybierz piosenkę na 95-lecie Polskiego Radia

Startuje jubileuszowy plebiscyt Polskiego Radia. Słuchacze mogą wybierać swoje ulubione, polskie piosenki, spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Wszystkie one znajdą się na stronie 95.polskieradio.pl, gdzie można głosować. Utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina, a usłyszymy je w wykonaniu wybitnych wokalistów.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Adam Sztaba Krzysztof Herdzin

Szef MON: gdy Polska jest atakowana, od opozycji oczekiwalibyśmy wsparcia rządu

- Władimir Putin atakuje Polskę dlatego, że odniósł porażki na arenie międzynarodowej - powiedział w "Sygnałach dnia" szef MON Mariusz Błaszczak, komentując wypowiedzi rosyjskiego prezydenta dot. wybuchu II wojny światowej. Podkreślił, że w tej sytuacji także opozycja powinna bronić Polski, a tego nie robi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak PiS armia wojsko

"Weekend kulturalny". Koncertowy koniec roku w Polskim Radiu

Końcówka roku obfituje w muzyczne wydarzenia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. 28 grudnia koncert finałowy akcji "Choinki Jedynki", a w dwa dni później - koncert "Źródełko. Rodzinne kolędowanie" Polskiego Radia Dzieciom. O tych wydarzeniach opowiadali Agnieszka Kunikowska z radiowej Jedynki i Piotr Kędziorek z Radiowego Centrum Kultury Ludowej.
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2019 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego Maja Kluczyńska Agnieszka Kunikowska Piotr Kędziorek

Wiceszef MON o dniu pamięci poległych: w takie dni trzeba być razem

- Ważne by jest być w trudnych chwilach razem, również razem z rodzinami żołnierzy - podkreślił Wojciech Skurkiewicz, senator, wiceminister obrony narodowej (PiS), odnosząc się do Dnia Pamięci o Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. - 21 grudnia 2011 roku żołnierze zginęli daleko od Polski, ale zginęli dla Polski - o tym musimy pamiętać - mówił Czesław Mroczek, były wiceminister obrony (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska PiS Czesław Mroczek Marek Mądrzejewski Platforma Obywatelska Wojciech Skurkiewicz wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej

Posłowie: Polsce potrzeba więcej środków na transformację klimatyczną

- To nasz sukces, że UE uwzględniła naszą specyfikę w kwestii klimatu - mówił poseł PiS Tomasz Latos, zaznaczając, ze Polska potrzebuje więcej pieniędzy na transformację klimatyczną. Jednak według posła PO Andrzeja Halickiego, nieuczestniczenie w realizacji celu neutralności klimatycznej do 2050 roku, może oznaczać brak odpowiednich funduszy UE dla Polski na te cele. Sprawa ta, w jego ocenie, jest wciąż przedmiotem negocjacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska PiS Marek Mądrzejewski Platforma Obywatelska klimat Andrzej Halicki Tomasz Latos