X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Pruszków

Kulisy zabójstwa Andrzeja Kolikowskiego ps. „Pershing”

Do dzisiaj nie ustalono na czyje zlecenie „Pershing” został zabity. Andrzej Kolikowski został zamordowany w niedzielę 5 grudnia 1999 roku pobytu w Zakopanem. Na parkingu Hotelu Kasprowy oddało do niego strzały dwóch zamaskowanych mężczyzn. O zabójstwie „Pershinga” mówił w audycji Kulisy Spraw Dawid Sawicki - dziennikarz kryminalny, scenarzysta, reżyser cyklu dokumentalnego „Miasto gniewu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 przestępczość Mafia policja Pruszków zabójstwo

"Żałuję, że nie wyjaśniono spraw finansów polskich gangów"

W sierpniu 2000 roku policja i prokuratura przeprowadziły wielką obławę na kierownictwo mafii pruszkowskiej. Gangsterów obciążył wówczas zeznaniami Jarosław S., pseudonim „Masa”. – Byłem zdeterminowany, żeby zdecydowanie uderzyć i wystąpić w walce z przestępczością zorganizowaną – mówił w audycji Kulisy Spraw Marek Biernacki, były minister spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości, były koordynator ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  Mafia Pruszków Wołomin przestępczość CBŚ policja Marek Biernacki Kulisy Spraw

"III RP była bardzo słabym państwem, niemal upadłym"

Lata 90. XX wieku nieodłącznie wiążą się z działalnością gangów, m.in. pruszkowskiego i wołomińskiego. – Ludzie z inspektoratu ochrony funkcjonariuszy wykreowali przestępczość zorganizowaną na zasadzie strajku włoskiego: wy nam zmieniacie ustrój, to my wam pokażemy jaki on był bezpieczny – mówił w audycji Kulisy Spraw Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 przestępczość Wołomin Pruszków PRL Kulisy Spraw Witold Gadowski historia PRL III RP służba bezpieczeństwa

Kulisy ułaskawienia "Słowika" przez prezydenta Wałęsę

W 1993 roku prezydent Lech Wałęsa ułaskawił jednego z liderów mafii pruszkowskiej Andrzeja Z., pseudonim "Słowik". Akt łaski dotyczył wyroku wobec gangstera z 1987 roku, gdy został skazany udział kradzieżach i rozbojach. – Wielokrotnie słyszałam, że "Słowik" jest specjalną postacią. Jego życiorys wskazywał, że ma parasol ochronny ze strony wpływowych osób – mówiła w audycji Kulisy Spraw Agnieszka Borowska, była dziennikarska śledcza i kryminalna.
Zobacz więcej na temat:  Lech Wałęsa Pruszków przestępczość

Wojciech Sumliński: "Pruszków" był zbrojnym ramieniem WSI

"Słowik", "Parasol", "Wańka" - stara gwardia mafii pruszkowskiej ponownie zatrzymana. Gangsterzy są podejrzewani o odbudowywanie swoich wpływów oraz o przestępstwa związane z wyłudzeniami podatku VAT. Ich przeszłość poznaliśmy głównie dzięki zeznaniom innego gangstera – "Masy", który otrzymał status świadka koronnego. O tym jakimi metodami działali przestępcy z "dawnego Pruszkowa" mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość Pruszków policja WSI