Polskie Radio
Section05
Robert Biedroń

Kidawa-Błońska: projekt liberalizujący prawo aborcyjne nie znajdzie poparcia w Sejmie

- Taka ustawa nie znajdzie poparcia w Sejmie, natomiast może ona spowodować, że znajdzie poparcie ustawa, która zaostrzy tę obowiązującą - podkreśliła kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując projekt Roberta Biedronia liberalizujący przepisy aborcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska aborcja Sejm kampania wyborcza Robert Biedroń wybory prezydenckie 2020

Dr Andrzej Anusz o kampanii prezydenckiej: rywalizacja kandydatów KO i PSL będzie najciekawsza

- Władysław Kosiniak-Kamysz pokazał, że na poważnie podejmuje walkę o wejście do II tury. Musi jednak najpierw zabrać wyborców prezydentowi i zderzyć się z wyborcami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska koronawirus Andrzej Duda Robert Biedroń Andrzej Anusz Krzysztof Grzybowski

Śledztwo ws. fundacji Biedronia. "W grę mogą wchodzić poważne zarzuty korupcyjne"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących wpłat na fundację założoną przez Roberta Biedronia - Instytutu Myśli Demokratycznej - informuje portal wPolityce.pl. Śledczy mają sprawdzać, czy duża hojność darczyńców fundacji nie wynikała z faktu zatrudnienia ich w spółkach i instytucjach, należących do słupskiego magistratu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń polityka

SONDAŻ Andrzej Duda zyskuje, Kidawa-Błońska traci. 71 dni do wyborów prezydenckich

Za 10 tygodni, w niedzielę 10 maja, Polacy wybiorą się do urn i wybiorą prezydenta. Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć 43 proc. głosów. Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską głos oddać chce 24 proc. badanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 sondaż Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia Robert Biedroń Krzysztof Bosak

TYLKO U NAS Biedroń chce jechać do Chin "bo jest tanio". Czarnecki: ryzykuje życiem innych Polaków

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń oświadczył, że nie boi się koronawirusa i razem ze swoim partnerem zamierza wybrać się do Chin. - W ten sposób ryzykuje życiem innych Polaków - uważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Po tym, jak na kandydata Lewicy spadła fala krytyki ze strony przedstawicieli innych partii, odciął się on od swojej własnej wypowiedzi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Karol Karski koronawirus

Poseł Lewicy o kampanii wyborczej Biedronia: łączymy doświadczenie z młodością

- Prof. Marek Belka to kolejna osoba, która dołącza do grona doradców Roberta Biedronia. Każdy, kto dzisiaj ubiegałby się o wysokie stanowisko chciałby, aby  osoby z takim doświadczeniem zawodowym i życiowym mu odradzały – mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia Robert Biedroń lewica wybory prezydenckie 2020 Antoni Trzmiel

Beata Maciejewska: doświadczenie ambasadora Cioska będzie pomocne Robertowi Biedroniowi

- Dla nas znaczenie ma to, że ambasador Ciosek jest osobą, która ma ogromne doświadczenie, jest dla nas źródłem wiedzy. Jesteśmy dzisiaj Lewicą, czyli zjednoczonymi siłami Wiosny, SLD i Razem w Parlamencie, tworzymy jeden zespół, staramy się, by można było korzystać z dobrych doświadczeń – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska, rzeczniczka sztabu Roberta Biedronia (Wiosna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia Robert Biedroń lewica wybory prezydenckie 2020

"Wielka przyjemność przyjąć tę funkcję". Belka doradcą Biedronia

Prof. Marek Belka będzie moim doradcą ds. gospodarczych i ekonomicznych. Chciałbym, żebyśmy budowali nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszystkim żyje się dobrze, prof. Belka jest fachowcem, który jest w stanie do tego doprowadzić - zapowiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń polityka POLSKA Marek Belka ekonomia GOSPODARKA wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce

Miłosz Lodowski: 100 dni rządu Morawieckiego w cieniu kampanii wyborczej

- Z kalendarza wyborczego wynika, że wszystkie działania dedykowane są kampanii prezydenckiej. Być może większa ilość informacji technicznych dotycząca funkcjonowania rządu byłaby nie do zniesienia dla zwykłego obywatela - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski.   
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Błażej Prośniewski Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń POLSKA