Polskie Radio
Section05
Warszawa

Książki, optymizm i nadzieja, czyli Big Book Festival 2021

Trzy dni, 40 wydarzeń (większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami), ponad 100 gości: tak w bardzo dużym skrócie wygląda program tegorocznego Big Book Festival. Hasło tej edycji brzmi "Jeszcze będzie najpiękniej!" i, jak zapowiadają organizatorzy, będzie to bardzo optymistyczna edycja.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki Warszawa online Gabriela Andrychowicz Trójka

Honorowe obywatelstwo Warszawy dla Jolanty Brzeskiej. Radny PiS: nie daliśmy się wciągnąć w brudną grę PO

- PO zastosowała nieczystą zagrywkę, dopisując byłego prezesa TK do uchwały o honorowym obywatelstwie. Tymczasem Andrzeja Rzeplińskiego można byłoby dopisać po jednej ze stron konfliktu politycznego. Uznaliśmy jednak, że wyższą wartością jest uhonorowanie Jolanty Brzeskiej i wzniesienie się ponad podziały. Zagłosowaliśmy za uchwałą pomimo nieczystej zagrywki, której celem było zmuszenie nas do wycofania się z głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 radny PiS Michał Szpądrowski.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Jolanta Brzeska reprywatyzacja

"Nie znacie dnia ani godziny". Piotr Duda zapowiada kroki prawne ws. pomnika Solidarności w Warszawie

- Odsłonięty w Warszawie pomnik z logiem NSZZ "Solidarność"jest bezprawny. Związek - właściciel znaku i nazwy - nie wyraził zgody na ich użycie - mówił podczas konferencji prasowej szef Solidarności Piotr Duda. Związek nie wykluczył wytoczenia sprawy twórcy logo Solidarności, Jerzemu Janiszewskiemu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Solidarność Piotr Duda pomniki opozycja demokratyczna NSZZ

Obiekty z Listy Krajowej UNESCO w warszawskiej Kordegardzie

Od kilku dni informujemy o wpisaniu na Listę Krajową UNESCO 93 oryginalnych stalowych płyt gramofonowych z nagranymi we wrześniu 1939 roku w Polskim Radiu przemówieniami m.in. Stefana Starzyńskiego i Józefa Becka. Jednak to nie jedyne obiekty, które trafiły na tę listę. Poświęcona im wystawa zostanie otwarta w środę, 9 czerwca, w warszawskiej Kordegardzie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka wystawa Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata Warszawa Piotr Łodej