Polskie Radio
Section05
Warszawa

"Przedsiębiorcy czekają na pieniądze". Politycy PiS złożyli wizytę Trzaskowskiemu

"Pieniądze rządowe czekają, przedsiębiorcy czekają" - napisał na Twitterze poseł PiS Przemysław Czarnek, informując o interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu. Stołeczny samorząd jest jednym z tych, które najgorzej radzą sobie z wypłatą funduszy, o które zwrócili się przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Przemysław Czarnek PiS opozycja tarcza antykryzysowa przedsiębiorca mazowieckie samorząd regiony

"Agitacja wyborcza Trzaskowskiego wśród 8 tys. urzędników". Spychalski: sprawę musi wyjaśnić PKW

- Sprawę listu Rafała Trzaskowskiego do urzędników ratusza musi wyjaśnić w pierwszej kolejności Państwowa Komisja Wyborcza. PKW jest tym organem w naszym kraju, który rozstrzyga, co jest kampanią, a co nią nie jest - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce społeczeństwo Warszawa samorząd regiony mazowieckie

Tomasz Trela: bawi mnie apel Rafała Trzaskowskiego do "nowego prezydenta Warszawy"

- Rafał Trzaskowski nie wygra wyborów prezydenckich, dlatego rozbawiło mnie to, że był łaskawy powiedzieć, że zaapeluje do "nowego prezydenta Warszawy" o utworzenie ulicy Lecha Kaczyńskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela (Lewica), szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka lewica Rafał Trzaskowski Warszawa Łódź Adrian Klarenbach

Kulisy powstania krzyża papieskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie

- Miałem zaszczyt uczestniczyć we mszy na Placu Piłsudskiego w 1979 r., na którą nie było łatwo się dostać. Trudno wyrazić doznane przeżycia i wielkość tego, co tam się odbywało. Po wielu latach, kiedy ogłoszono ponownie konkurs na krzyż, wiedziałem że to dla mnie jakaś powinność - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mierzwiak, współautor projektu krzyża papieskiego na Placu Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II pomniki SZTUKA Warszawa historia Polski Arkadiusz Gołębiewski

"Kandydaci opozycji walczą o ten sam elektorat". Prof. Chwedoruk o kandydaturze Trzaskowskiego

- Pierwszym zadaniem dla kandydata PO nie jest zorientowanie się przeciwko Andrzejowi Dudzie, ale uczynienie z walki przeciwko obecnemu prezydentowi instrumentu odzyskiwania wpływów wśród własnych wyborców. Walka toczy się o przekonanie już przekonanych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Kazimierz Kik

Trzaskowski chce ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Jankowski: wygląda to groteskowo

- Nawet bardzo liberalni dziennikarze zauważyli śmieszność tej tezy Trzaskowskiego. To jest groteska, to wygląda na miałkość myślową prezydenta Warszawy - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet), odnosząc się do słów kandydata KO ws. ul. Lecha Kaczyńskiego w stolicy.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska opozycja polityka wybory prezydenckie 2020 Lech Kaczyński Warszawa Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Niespełnione obietnice prezydenta Warszawy. Kaleta punktuje Trzaskowskiego

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta rozlicza prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z obietnic wyborczych. Podczas transmisji na portalu społecznościowym wiceminister wymieniał niezrealizowane deklaracje prezydenta stolicy składane podczas kampanii wyborczej. Jak mówił Sebastian Kaleta, obietnic było 250, dotyczyły wielu dziedzin, między innymi programów społecznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta Rafał Trzaskowski Warszawa

Rozpatrywanie wniosków o pomoc dla firm. Waldemar Buda: w Warszawie skala zaniedbań jest ogromna

- Na prawie 100 tys. wniosków w Warszawie rozpatrzono ponad 10 tys. To wynik nieporównywalny z innymi dużymi miastami, które mają rezultaty na poziomie kilkudziesięciu procent. To duża złośliwość - powiedział Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Waldemar Buda Warszawa Rafał Trzaskowski tarcza antykryzysowa media publiczne telewizja publiczna

Radny pokazał maila od Trzaskowskiego. "Nawet platformersi łapią się za głowę"

"Idę bić się o demokrację i samorządy" - napisał w mailu do urzędników ratusza prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. Treść wiadomości opublikował na swoim Twitterze radny województwa mazowieckiego Wojciech Zabłocki (PiS). W jego ocenie mail ten jest formą agitacji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Warszawa polityka Platforma Obywatelska opozycja POLSKA

"Atakowanie policjantów jest niedopuszczalne". Szef MSWiA o proteście przedsiębiorców

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oświadczył, że zastosowane przez policję środki porządkowe podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie "były adekwatne do zaistniałej sytuacji".
Zobacz więcej na temat:  protest Warszawa protesty w Warszawie strajki policja polska policja służby i bezpieczeństwo Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA POLSKA

W cieniu afer. Kim jest dziś Halina G. ps. Inka skazana w sprawie zabójstwa Jacka Dębskiego?

Jacek Dębski był ministrem sportu, który walczył z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, uderzył w premiera Jerzego Buzka, ale również związał się ze światem przestępczym. 19 lat temu zginął postrzelony na ulicy przez gangstera. O tym, kim dzisiaj jest Halina G. ps. Inka, która jako jedyna została skazana za udział w zabójstwie, mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Piotr Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor Warszawa zabójstwo Mafia

Stolica nie radzi sobie z wypłatami pożyczek w ramach tarczy? Szefowa MRPiPS: dziwię się prezydentowi Warszawy

- Dziwię się, jako były samorządowiec, panu prezydentowi miasta stołecznego Warszawy, ponieważ limit środków, który został przydzielony dla stolicy to 100 mln zł. Złożono 98 tys. wniosków o pożyczki, a zrealizowano niespełna 6 tys. - mówiła o realizacji finansowania w ramach tarczy antykryzysowej minister Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski tarcza antykryzysowa Marlena Maląg