Polskie Radio
Section05
Warszawa

Śmiertelne potrącenie pieszego na Marszałkowskiej. Prokuratura żąda aresztowania "patoinfluencera"

Patryk D. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, w centrum Warszawy. Kierujący porsche D. wyprzedzał inne auto, znacznie przekroczył prędkość i potrącił przechodzącego w niedozwolonym miejscu, niepełnosprawnego. Prokuratura chce aresztowania podejrzanego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wypadek prokuratura regiony Warszawa mazowieckie policja policja polska

Ustawa ws. odbudowy Pałacu Saskiego. Sejmowa komisja kultury skierowała projekt do II czytania

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu skierowała do II czytania projekt specustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Jest to inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy. Komisja rekomenduje uchwalenie projektu wraz z poprawkami przyjętymi na jej posiedzeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka historia Polski HISTORIA Pałac Saski II wojna światowa Warszawa

Sejmowa Komisja Kultury rozpoczęła prace nad prezydenckim projektem odbudowy Pałacu Saskiego

W Sejmowej Komisji Kultury i Środków przekazu rozpoczęło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Został on przygotowany przez specjalny zespół powołany przez szefa Kancelarii Prezydenta we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa". 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Pałac Saski Andrzej Duda Warszawa

"Chodziło o eksploatację ekonomiczną i eksterminację ludności". Prof. Kopka o KL Warschau

- KL Warschau miał dla Niemców dwa cele. Pierwszy był ekonomiczny, bo na tym terenie znajdowały się różne dobra, przydatne do prowadzenia wojny. Drugim celem była natomiast eksterminacja ludności - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk prof. Bogusław Kopka. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski POLSKA niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne okupacja niemiecka Warszawa II wojna światowa

Wyjątkowy koncert "Lata z Radiem": Chopin University Big Band z gośćmi [ZOBACZ WIDEO]

Chopin University Big Band zagrał wyjątkowy koncert w ramach jubileuszowej trasy koncertowej "Lata z Radiem". Na scenie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie wystąpili również znani i popularni artyści - Danuta Błażejczyk oraz Ryszard Rynkowski. Zapraszamy do obejrzenia wideo i posłuchania koncertu. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2021 koncert Warszawa Chopin University Big Band Ryszard Rynkowski Cleo Maryla Rodowicz Helena Vondraćkova De Mono

"Wynajmowanie komercyjnych budynków nie jest dobre". Bielecki o przenosinach części stołecznego ratusza

- Autorytet samorządu czy autorytet państwa wyraża się także poprzez budowle. Wynajmowanie komercyjnych - pozbawionych jakiegokolwiek wyrazu - budynków przez władze samorządowe czy państwowe, powieszenie tam tabliczek urzędowych oraz próbę budowy przez to autorytetu oceniam negatywnie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Czesław Bielecki, architekt i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Warszawa