Polskie Radio
Section05
Warszawa

"Będzie miał charakter hybrydowy". Zbierają się uczestnicy tzw. strajku przedsiębiorców

"Mimo licznych przekazów o nielegalności zgromadzeń na placu Defilad zaczyna się gromadzić wiele osób" - poinformowała na Twitterze stołeczna policja. Inicjator protestu, kandydat na prezydenta Paweł Tanajno zapowiedział, że demonstracja będzie miała charakter hybrydowy.
Zobacz więcej na temat:  protest Warszawa protesty w Warszawie strajki przedsiębiorca policja policja polska służby i bezpieczeństwo POLSKA

Pijany podtapiał niedźwiedzia w zoo. Prokuratura postawiła mu zarzuty

23-latek, który pod wpływem alkoholu wtargnął do wybiegu dla niedźwiedzi w warszawskim zoo, usłyszał zarzuty. Prokuratura oskarża go m.in. o znęcanie się nad niedźwiedzicą. Mężczyzna wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze m.in. dwóch lat prac społecznych i grzywny 5 tys. zł na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Mazowsze mazowieckie Warszawa Michał Wójcik ZOO Prokuratura Generalna prokuratura przestępczość

"Jesteśmy gotowi pana wesprzeć". Maląg do Trzaskowskiego o realizacji tarczy antykryzysowej

- Pozwoliłam sobie wystosować apel do prezydenta Warszawy, aby przyjrzeć się realizacji mikropożyczek wypłacanych w ramach tarczy antykryzysowej i usprawnić działania - powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, zwracając się do Rafała Trzaskowskiego. - Proszę, aby pochylił się pan nad swoimi przedsiębiorcami - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Warszawa tarcza antykryzysowa

"Warszawa sobie nie radzi". Politycy komentują sprawę wypłat środków pomocowych dla przedsiębiorców

Prawo i Sprawiedliwość krytykuje tempo wypłacania środków z tarczy antykryzysowej dla warszawskich przedsiębiorców. Według formacji rządzącej sprawa obciąża prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który będzie kandydował w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Lewica zaś twierdzi, że sprawa nie dotyczy wyłącznie dużych miast.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa

Warszawa: CBA zbada sprawę "Czajki". Pod lupą nadzór miasta nad oczyszczalnią

Prokuratura Regionalna w Warszawie powierzyła przeprowadzenie śledztwa ws. "Czajki" Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu - poinformowała rzecznik prasowa prokuratury Agnieszka Zabłocka-Konopka. Postępowanie dotyczy m.in. sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski awaria w oczyszczalni Czajka środowisko CBA infografika ochrona przyrody

"Sabotaż lub skrajna nieudolność". Fogiel o sytuacji w Warszawie dot. wniosków o mikropożyczki

- Warszawscy przedsiębiorcy złożyli wnioski o mikropożyczki na prawie pół miliarda złotych, a rozpatrzono z tego bardzo nikły procent. Nie wiem, czy to nieudolność Rafała Trzaskowskiego, czy próba sabotowania tarczy finansowej licząc, że wina pójdzie na barki rządzących - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Radosław Fogiel Warszawa tarcza antykryzysowa Rafał Trzaskowski przedsiębiorca

"Zajmuje się kampanią ze szkodą dla warszawiaków". Apel posła PiS do Rafała Trzaskowskiego

- Wzywamy Rafała Trzaskowskiego do pochylenia się nad pracą w stołecznym ratuszu. Zajmuje się teraz kampanią wyborczą, a na tym tracą warszawiacy, tracą przedsiębiorcy - apelował poseł PiS Przemysław Czarnek. - W tej chwili trzeba być blisko ludzi - oświadczył w odpowiedzi Trzaskowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Przemysław Czarnek wybory prezydenckie 2020

"Przedsiębiorcy czekają na pieniądze". Politycy PiS złożyli wizytę Trzaskowskiemu

"Pieniądze rządowe czekają, przedsiębiorcy czekają" - napisał na Twitterze poseł PiS Przemysław Czarnek, informując o interwencji poselskiej w warszawskim ratuszu. Stołeczny samorząd jest jednym z tych, które najgorzej radzą sobie z wypłatą funduszy, o które zwrócili się przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Przemysław Czarnek PiS opozycja tarcza antykryzysowa przedsiębiorca mazowieckie samorząd regiony