Polskie Radio
Section05
Adrianna Janiszewska

Bez wody nie możemy żyć, ale pijemy jej za mało. Z czego to wynika?

Co dziesiąty Polak w ogóle nie pije wody, a ponad 80 proc. z nas spożywa jej za mało w ciągu dnia – wynika z najnowszych badań PBS zrealizowanych na zlecenie Stowarzyszenia "Woda w Domu i w Biurze". Z innych badań wynika, że Polacy piją dwa razy mniej wody niż inni Europejczycy. Aby norma była spełniona, każdy z nas powinien wypijać dziennie 2 litry wody. Dlaczego tego nie robimy? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Grzędowski woda zdrowie dieta

Taylor Swift w wydaniu nostalgicznym. Nowa płyta bijącej rekordy artystki

- To płyta nostalgiczna, widać przemianę duchową - mówi korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski o nowej płycie Taylor Swift. Krążek "The Tortured Poets Department" trafił do słuchaczy 19 kwietnia; w ciągu doby od premiery, m.in. za sprawą oddanych fanek znanych jako Swifties, piosenki z wydawnictwa osiągnęły miliony odtworzeń w sieci. Wiele więc wskazuje, że będzie to więc kolejny, po m.in. rekordowej trasie "Eras Tour", komercyjny sukces artystki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Jan Pachlowski Taylor Swift muzyka rozrywkowa Płyty

Rekordowe wyczyny w erze mediów społecznościowych. Czy wciąż nas inspirują?

Cała Anglia mówi o wyczynie Russa Cooka, który przebiegł Afrykę z południa na północ. W trakcie wyprawy, która zajęła mu niespełna rok, zebrał prawie 700 tysięcy funtów na cele charytatywne. Tego typu wyczyny są imponujące, a dzięki mediom społecznościowym możemy się o nich szybko dowiedzieć. Jednak czy w dobie zalewu treści internetowych wybitne osiągnięcia, takie jak bieg przez kontynent, wciąż mogą nas inspirować?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Grzędowski społeczeństwo media społecznościowe psychologia internet