Polskie Radio
Section05
aplikacje mobilne

Cyfryzacja KPRM: liczbę punktów karnych można sprawdzić w e-usłudze lub w aplikacji mObywatel

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i punktów karnych. Rządzący wprowadzili spore zmiany. Pamiętajcie, że liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie na stronie internetowej oraz aplikacji mObywatel.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Kierowców samochód prawo jazdy prawo dokumenty POLSKA społeczeństwo aplikacje aplikacje mobilne aplikacja aplikacja mobilna telefon telefony komórkowe smartfon premier rząd

Bankowość, finanse oraz usługi w Polsce coraz bardziej internetowe i komórkowe

63 proc. Polaków loguje się na co dzień do bankowości internetowej, a 55 proc. do bankowości mobilnej; co dziesiąty definiuje siebie jako mobile only, czyli zarządza swoim kontem i zleca transakcje wyłącznie na telefonie komórkowym - wynika z badania banku Alior. Z sieci i aplikacji korzystamy coraz częściej w komunikacji, załatwianiu spraw urzędowych, przyzwyczailiśmy się już do konwersacji internetowej z bootami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA internet internetowy bank usługi finansowe banki aplikacje mobilne aplikacje internetowe aplikacje

Wizyta u lekarza bez łez i stresu - gra odwracająca uwagę dzieci od bólu

Psychologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego stworzyli aplikację, która ułatwi przebieg przykrych dla dzieci wizyt w gabinecie lekarskim. Naukowcy opracowali prostą grę, która skutecznie odwraca uwagę najmłodszych pacjentów od bólu ukłucia, igieł i medycznego zgiełku. Jak działa i czy przynosi efekty?  
Zobacz więcej na temat:  Trójka psychologia psychologia dziecięca dzieci szczepienia gabinet krew społeczeństwo Łukasz Sobolewski wirtualna rzeczywistość aplikacje mobilne gra online stres

Skontroluj aktywność swojego dziecka w sieci. Powstała darmowa aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

Bezpłatne narzędzie mOchrona wspiera rodziców w ustalaniu reguł dotyczących korzystania z internetu i aplikacji oraz daje im dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Aplikacja ochrony rodzicielskiej, którą udostępnił państwowy instytut badawczy NASK, dostępna jest na smartfony, tablety i komputery.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo w sieci dzieci kontrola rodzicielska nask aplikacje mobilne internet

Matematyka. Dzięki aplikacji wcale nie taka trudna!

W czasie pandemii wielu rodziców mogło sobie przypomnieć, jak trudne potrafią być pewne zagadnienia matematyczne. Przy zdalnym nauczaniu uczniowie najczęściej prosili o pomoc właśnie rodziców. Jest na to recepta – darmowy program, który pokazuje wyniki wszystkich szkolnych zadań przypisanych do obecnego programu nauczania. Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę – pokazuje różne sposoby obliczeń, umożliwiające dojście do ostatecznego wyniku. Jej autor, pomysłodawca programu, to mieszkaniec Lubina na Dolnym Śląsku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka NAUKA edukacja szkoła matematyka aplikacje mobilne