Polskie Radio
Section05
apteka

TYLKO U NAS Marcin Warchoł: przestępcy wymyślili sposób na łatwy zarobek

- Szacuje się, że na półkach aptekarskich brakuje około 200 leków. W tamtym roku wartość wyprowadzonych medykamentów wyniosła około 2 mld złotych. Są to koszty nie tylko ekonomiczne, ale również zdrowotne - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kongres 590 Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości leki refundowane apteka

Kulisy Spraw: Leki za miliony złotych wywiezione za granicę

W maju 2018 roku agenci CBA z Białegostoku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji nielegalnie skupiła w latach 2017-2018 z aptek na terenie całego kraju niezbędne dla ratowania życia leki warte co najmniej 100 milionów złotych z przeznaczeniem do ich wywozu za granicę Polski wbrew zakazowi. O skomplikowanym procederze mówił w audycji Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 mgr farm. Marcin Wiśniewski, prezes Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek.
Zobacz więcej na temat:  Mafia leki refundowane apteka POLSKA CBA medycyna farmacja Polskie Radio 24

"Odzyskujemy apteki dla systemu ochrony zdrowia"

W Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja podsumowująca rok funkcjonowania ustawy „apteka dla aptekarza”. Jak mówił podczas konferencji wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków, celem ustawy z punktu widzenia pacjentów był lepszy dostęp do leków oraz powstanie aptek na terenach mniej zaludnionych. O ustawie mówił w Polskim Radiu 24 ekspert ds. służby zdrowia dr Stanisław Maksymowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 apteka Ministerstwo Zdrowia służba zdrowia