Polskie Radio
Section05
bomba

Izrael zrzuci na Strefę Gazy bombę jądrową? Szokujące słowa ministra. "Jest taka opcja"

Skrajnie nacjonalistyczny minister dziedzictwa Izraela Amihaj Elijahu oświadczył, że użycie broni nuklearnej w Strefie Gazy w wojnie z palestyńskim ruchem Hamas jest "opcją". Mówił o tym w wywiadzie radiowym. Od chwili ataków Hamasu na Izrael zginęło do tej pory 1400 Izraelczyków i 9500 Palestyńczyków. Hamas w dalszym ciągu przetrzymuje 242 zakładników.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Palestyna Strefa Gazy bomba Hamas atak Hamasu na Izrael

30. rocznica podłożenia bomb pod kościoły w Rzymie. Papież: wzywam do zwalczania form bezprawia

Papież wezwał włoską młodzież, by miała odwagę sprzeciwić się mafii. List Franciszka odczytano w nocy z czwartku na piątek w Rzymie podczas marszu milczenia w 30. rocznicę podłożenia przez sycylijską cosa nostra bomb pod dwa kościoły, w tym bazylikę świętego Jana na Lateranie. Ranne zostały wtedy 22 osoby.
Zobacz więcej na temat:  bomba Rzym Kościół katolicki papież Franciszek Mafia ŚWIAT Europa

"Niszczyciele światów". Projekt Manhattan, Oppenheimer i amerykańska bomba atomowa

Początki były skromne: kilku naukowców i sześć tysięcy dolarów na badania. Kilka lat później Projekt Manhattan zatrudniał 130 tysięcy osób w trzydziestu miejscach na dwóch kontynentach, a wydatki sięgnęły dwóch miliardów dolarów. Prawie żaden pracownik nie wiedział, w czym właściwie bierze udział. Ciekawość była zakazana.
Zobacz więcej na temat:  bomba atomowa bomba HISTORIA Robert Oppenheimer USA Japonia ZSRR Niemcy nazizm eksperyment

Za fałszywy alarm bombowy grozi nawet osiem lat więzienia. Rzecznik SG apeluje o rozwagę

Skończył się rok szkolny, a to oznacza początek wakacji i zwiększony ruch turystyczny. Rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska przestrzegała przed fałszywym alarmowaniem służb o bombie. - Żarty dotyczące bezpieczeństwa np. o bombie w plecaku, mogą się skończyć nie tylko poniesieniem kosztów ewakuacji portu lotniczego i odwołania lotu, ale także zarzutami karnymi. Za fałszywe alarmy grozi nawet do 8 lat więzienia - przypomniała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo turystyka straż graniczna bomba alarm bombowy

Polscy policjanci wracają z Ukrainy. Gen. Szymczyk: neutralizowali ładunki wybuchowe

Prawie 100 funkcjonariuszy wróciło z tajnej misji specjalnej na Ukrainie. - Po pięciu miesiącach pobytu w okolicach Kijowa, gdzie każdego dnia podejmowali działania ukierunkowane na neutralizację ładunków i przedmiotów wybuchowych pozostawionych przez wojska rosyjskie - mówi gen. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Szymczyk policja Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie Ukraina bomba

Rosja: 16-latek skazany na 6,5 roku łagru. Zainspirowany masakrą w USA planował strzelaninę w szkole

Portal Radia Swoboda poinformowało, że "sąd wojskowy w Moskwie skazał 16-latka na sześć i pół roku łagru za zaplanowanie strzelaniny w szkole". - Uznano go za winnego przygotowywania ataku terrorystycznego, udziału w organizacji terrorystycznej i odbycia przeszkolenia w zakresie działalności terrorystycznej - dodano.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT atak terrorystyczny Rosja policja przestępczość szkoła bomba terroryzm Europa