Polskie Radio
Section05

fundusze unijne

"Reprezentuje partię, która w Niemczech bardzo traci na poparciu". Prof. Krasnodębski o Katarinie Barley

- Ona tam w zasadzie grozi blokadą całego budżetu i funduszu odbudowy, to też jest niezwykle ważne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zdzisław Krasnodębski, profesor nauk humanistycznych i eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do wywiadu Katariny Barley. 
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Sygnały Dnia Węgry Viktor Orban ŚWIAT Europa

"Solidarność zastępowana prawem silniejszego". Szef KPRM o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

- Nie ma żadnych podstaw traktatowych, formalno-prawnych do tego, by powiązać fundusze unijne z praworządnością - ocenił w Radio Maryja szef KPRM Michał Dworczyk. - Jeśli Unia Europejska ma być strukturą, gdzie solidarność jest zastępowana przemocą i prawem silniejszego, to nie wróży to dobrze na przyszłość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska Michał Dworczyk kancelaria premiera Komisja Europejska Europa ŚWIAT

Unikatowy przykład połączenia historii z nowoczesnością. W Białymstoku otwarto odnowiony dworzec

W Białymstoku został oddany do użytku przebudowany z poszanowaniem dla historycznej architektury, nowoczesny i komfortowy dworzec. Tym samym PKP S.A. zakończyły swoją największą inwestycję w województwie podlaskim i jedną z kluczowych w skali kraju realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura pociągi fundusze europejskie fundusze ue fundusze eu ministerstwo infrastruktury Białystok

Ryszard Czarnecki: nie ma podstaw prawnych, by powiązać fundusze europejskie z kwestią praworządności

- Europejski Trybunał Obrachunkowy skrytykował propozycję powiązania praworządności z funduszami. Podkreślił, że uznaniowość w tej sprawie stworzy pole do nadużyć politycznych. To, że prezydencja niemiecka bawi się w ten sposób, źle świadczy o Niemcach, którzy próbowali do tej pory unikać tego typu konfrontacji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Niemcy fundusze europejskie Ryszard Czarnecki POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Niemiecka propozycja ws. środków unijnych. Wiceminister MSZ: niebezpieczne narzędzie, jest nie do zaakceptowania

- Interpretujemy to jako polityczną potrzebę części państw, które w populistyczny sposób próbują postawić Polskę, Węgry oraz inne kraje pod pręgierzem, wskazywać palcem jako te, które są niedostatecznie europejskie. To krok w kierunku rozbijania jakiejkolwiek unijnej jedności, solidarności - powiedział Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Paweł Jabłoński Antoni Trzmiel Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polityka zagraniczna Polski Niemcy Unia Europejska fundusze europejskie

Krajowy Plan Odbudowy. Jarosińska-Jedynak: liczymy, że pieniądze będą z początkiem przyszłego roku

Będziemy chcieli jak najszybciej, nawet z końcem roku przedstawić, Komisji Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy - powiedziała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Liczymy, że na początku przyszłego roku unijne pieniądze trafią do gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze ue fundusze eu pieniądze Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Koronawirus w Polsce

Eksperci: znaczne poszerzenie dostępu do estońskiego CIT może pozytywnie wpłynąć na inwestycyjne decyzje firm

Zmiany w projekcie estońskiego CIT polegają na podwyższeniu kwoty uprawniającej do skorzystania z tej preferencji. Przysługiwałby on małym i  średnim firmom o przychodach rocznych do 50 mln zł, których udziałowcami są wyłącznie osoby fizyczne – to temat dzisiejszej audycji "Rządy Pieniądza", której gośćmi byli: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski) i Grzegorz Maliszewski (Bank Millenium).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju podatki cit inwestycje

Wiceminister rozwoju: Krajowy Plan Odbudowy zostanie zaprezentowany KE w 2021 roku

-Przygotowania do opracowania Krajowego Planu Odbudowy ze środków wynegocjowanych w Brukseli przez premiera Morawieckiego, wymaga konsultacji społecznych. I właśnie dlatego zachęcamy Polaków do zgłaszania pomysłów jak je zainwestować - powiedział Krzysztof Mazur wiceminister rozwoju w audycji "Ekspres Gospodarczy" Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Koronawirus w Polsce Unia Europejska Komisja Europejska

Krajowy Plan Odbudowy po koronawirusie. Do resortu wpłynęło prawie 1200 projektów

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, które koordynuje prace związane z Krajowym Planem Odbudowy, mającym wzmocnić gospodarkę po pandemii koronawirusa, rozpoczęło kolejny etap zw. z nadesłanymi propozycjami ministerstw i regionów - poinformował w piątek resort. Jak dodano, w pierwszym etapie wpłynęło prawie 1200 projektów dot. m.in. energetyki i transportu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie finanse koronawirus Koronawirus w Polsce