X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
informatyka

Informatyka niezbyt popularna wśród maturzystów. Dlaczego?

Trwają matury. Dziś uczniowie zdają egzaminy z fizyki i geografii. W piątek zdawali informatykę. Okazuje się, że mimo ogromnego zapotrzebowania na informatyków, na zdawanie matury z tego przedmiotu zdecydowało się w tym roku tylko 3,3 proc. maturzystów. Dla porównania - prawie 27 procent maturzystów jako przedmiot dodatkowy wybrało geografię.
Zobacz więcej na temat:  matura matura 2018 Karolina Mózgowiec informatyka

Problemy cyfryzacji. "Cyberzagrożenia będą coraz większe"

Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose mówił o potrzebie cyfryzacji naszego kraju. "Coraz głębiej żyjemy w świecie cyfrowym, dlatego by państwo było nowoczesne musi stawiać na rozwój sektora informatycznego” – powiedział Morawiecki. O problemach cyfryzacji mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kanownik, prezes Cyfrowej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 cyfryzacja nowe technologie informatyka cyberbezpieczeństwo

"STOP dla hejtu w internecie". Debata w Pałacu Prezydenckim

Internet ułatwia życie, jest źródłem wiedzy, narzędziem pracy, ale ma też ciemniejszą stronę – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Małżonka prezydenta wzięła udział w debacie "STOP dla hejtu w internecie", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. To kolejne spotkanie z cyklu "Eksperci pytają młodych". W Polskim Radiu 24 o zjawisku, jakim jest agresja słowna w sieci, mówił dr Krzysztof Krejtz z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  internet Agata Kornhauser-Duda bezpieczeństwo w sieci informatyka komputery