X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
informatyka

"Korzystanie z technologii powinno dziać się samo"

Misją IC Solutions jest to, by korzystanie z komputera stało się niezauważalne. Start-up stworzył m.in. IC Pen - innowacyjny system digitalizacji danych, który umożliwia utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego. Firma prezentowała swoje rozwiązania na tegorocznych targach przemysłowych Hannover Messe. O idei i projektach IC Solutions mówił w audycji Ludzie Gospodarki prezes firmy, Rafał Witkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie start-up informatyka

Bezpieczeństwo w sieci. Internet realną przestrzenią

Media często w tonie sensacji informują o cyberstalkingu, hakerach czy sieci TOR. Nie zawsze jednak wyjaśniają, jak radzić sobie z cyfrowymi zagrożeniami. Tę lukę wypełnili goście 24 Poziomu – Magazynu Nowych Technologii Julia Chmielecka, autorka książki "Internet złych rzeczy" i Andrzej Kozłowski z serwisu Cyberdefence24.
Zobacz więcej na temat:  komputery nowe technologie informatyka bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo w sieci internet

Klimatyczny hackaton w Warszawie

Wykorzystanie gier networkingowych do nauki o zmianach klimatu, tworzenie aplikacji mobilnych oraz praca nad serwisami klimatycznymi odpowiadającymi na lokalne problemy związane ze zmianami klimatu. Oto jedne z wyzwań dla uczestników 24-godzinnego hackathonu EOVation, który w ten weekend odbywa się w Warszawie. O tym, czym jest to wydarzenie i jakie jest jego przesłanie mówiła Iuliia Strotska, manager innowacji Projektu EO ClimLab.
Zobacz więcej na temat:  informatyka pogoda interenet kosmos