Polskie Radio
Section05
kamienica

Kolejne przesłuchania przed komisją weryfikacyjną. Komentarz

- Był jednym w głównych handlarzy roszczeń, słynącym z dawania się we znaki lokatorom. Odzyskiwał kamienice z mieszkańcami i specjalizował się w ich czyszczeniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" o przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. O sprawie warszawskiej reprywatyzacji mówił również Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Raczyńska-Weinsberg reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Jan Popławski Jan Śpiewak kamienica dzika reprywatyzacja

Jan Mosiński i Paweł Lisiecki o pracy komisji weryfikacyjnej

Posłowie Jan Mosiński i Paweł Lisiecki zapowiedzieli, że złożą dziś wniosek, by komisja weryfikacyjna wystąpiła do prezydent stolicy o udostępnienie listy nieruchomości przekazanych osobom, które są nieznane urzędnikom warszawskiego Ratusza. Posłowie zapowiedzieli również starania o powołanie specjalnego zespołu w ramach komisji weryfikacyjnej, który zajmie się szczegółowo takim procederem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Komisja Weryfikacyjna kamienica reprywatyzacja

Paweł Rabiej: komisja weryfikacyjna wykonała dobrą pracę

- Miasto stołeczne Warszawa powinno zadbać teraz o los lokatorów kamienicy przy ul. Poznańskiej, pomóc im i wynagrodzić szkody wyrządzone złą decyzją reprywatyzacyjną – mówił w audycji "W samo południe" Paweł Rabiej - członek komisji ds. weryfikacji reprywatyzacji w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski POLSKA Paweł Rabiej reprywatyzacja Warszawa kamienica Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna

Patryk Jaki o sprawie willi Wojciecha Jaruzelskiego

- Poprosiłem w trybie pilnym o dokumenty dotyczące sprawy willi Wojciecha Jaruzelskiego, prawdopodobnie komisja się nią zajmie - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Wojciech Jaruzelski kamienica Ministerstwo Sprawiedliwości sądownictwo reformy

Wolne Miasto Warszawa o kamienicy przy Nieborowskiej 15

Kamienica przy ul. Nieborowskiej 15 w Warszawie nigdy nie powinna zostać zreprywatyzowana – twierdzą członkowie stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Aktywiści powołują się na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ponadto podkreślają, że budynek został oddany w zarząd rodzinie obecnego wiceprezydenta Witolda Pahla, który w stołecznym ratuszu odpowiada za reprywatyzację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja kamienica Warszawa