Polskie Radio
Section05
kamienica

Jan Śpiewak: jestem miejskim aktywistą. Zawsze angażowałem się w publiczne sprawy

- Broniliśmy osiedla domków fińskich. To były pierwsze miejsca gdzie mieszkali ludzie w nowych domach po powstaniu. My to miejsce obroniliśmy, a pierwotnie miały tam powstać apartamenty, co nam się bardzo nie spodobało - powiedział na antenie radiowej Jedynki Jan Śpiewak. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Śpiewak polityka reprywatyzacja kamienica Żydzi Muzeum Historii Żydów Polskich

Kolejne przesłuchania przed komisją weryfikacyjną. Komentarz

- Był jednym w głównych handlarzy roszczeń, słynącym z dawania się we znaki lokatorom. Odzyskiwał kamienice z mieszkańcami i specjalizował się w ich czyszczeniu – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Popławski ze stowarzyszenia "Miasto jest Nasze" o przesłuchaniach przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. O sprawie warszawskiej reprywatyzacji mówił również Jan Śpiewak (Wolne Miasto Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kukla Małgorzata Raczyńska-Weinsberg reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Jan Popławski Jan Śpiewak kamienica dzika reprywatyzacja

Jan Mosiński i Paweł Lisiecki o pracy komisji weryfikacyjnej

Posłowie Jan Mosiński i Paweł Lisiecki zapowiedzieli, że złożą dziś wniosek, by komisja weryfikacyjna wystąpiła do prezydent stolicy o udostępnienie listy nieruchomości przekazanych osobom, które są nieznane urzędnikom warszawskiego Ratusza. Posłowie zapowiedzieli również starania o powołanie specjalnego zespołu w ramach komisji weryfikacyjnej, który zajmie się szczegółowo takim procederem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Komisja Weryfikacyjna kamienica reprywatyzacja