Polskie Radio
Section05

kampania prezydencka

"Tak jak ja, chcą silnej Polski, która pamięta o słabszych". Prezydent o wyborcach Bosaka

- Wiem, że dla wyborców Krzysztofa Bosaka ważne są kwestie suwerenności i bezpieczeństwa, poczucia narodowej dumy; tak samo jak ja chcą oni silnej Polski, która pamięta o słabszych: o seniorach, rodzinach wielodzietnych, małych lokalnych przedsiębiorstwach - powiedział "Gazecie Polskiej" prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce Konfederacja Krzysztof Bosak polityka

6 dni w luksusach na koszt państwa. Kulisy podróży Trzaskowskiego do Brazylii

Rafał Trzaskowski, będąc ministrem administracji i cyfryzacji, wraz z dwójką urzędników spędził sześć dni w luksusowym hotelu w Brazylii na koszt podatnika. Pretekstem był jego udział w panelu dyskusyjnym o wolności słowa w internecie. Wystąpienie trwało ok. 30 minut. Wyjazd kosztował ponad 63 tys. zł - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce

"Bieda dzieci została zredukowana o 90 proc." Prezydent o sukcesach polityki prorodzinnej

- Dopiero od pięciu lat rodzina rzeczywiście znajduje się w centrum zainteresowania i pod szczególną opieką ze strony polskich władz, dzięki polityce ukierunkowanej na człowieka i na polską tradycyjną rodzinę wielopokoleniową - przekonywał w Suwałkach prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce polityka społeczeństwo 500+ Suwałki podlaskie

Wybory prezydenckie 2020. Poseł PiS: Rafał Trzaskowski ucieka, boi się

- Andrzej Duda miał czas na to, żeby spontanicznie spotkać się z ludźmi i porozmawiać z nimi, odpowiedzieć na ich pytania. To pokazuje ogromną różnicę pomiędzy jego podejściem a podejściem Rafała Trzaskowskiego - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PO Grzegorz Napieralski, który przyznał, że żałuje, iż nie doszło do konfrontacji kandydatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Dorota Kania wybory prezydenckie 2020 debata Końskie Leszno Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Grzegorz Napieralski

Karol Gac: oddzielne debaty Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego nie przyniosą takich emocji

- Debaty prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego nie przyniosą takich emocji jak zwykła, tradycyjna debata, której przebieg wszyscy moglibyśmy obserwować. Gdyby któryś z kandydatów popełnił jakąś gafę, a przeciwne media podchwyciłyby to, wówczas tylko to mogłoby wpłynąć na wynik wyborczy - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski Karol Gac Jerzy Jachowicz

"To zwykła ustawka". Fogiel o debacie prezydenckiej sztabu Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski organizuje sobie coś, co nazywa "debatą". To zwykła ustawka. Jak oczekiwać, że będzie to miało walor obiektywizmu? Być może jego sztab zorganizuje sobie też alternatywne wybory i alternatywne liczenie głosów, bo widocznie bawi się doskonale we własnym gronie, udając debatę - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce polityka Radosław Fogiel Adrian Klarenbach

Poseł PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny w kampanii prezydenckiej tonował emocje

- Przyszedł taki moment w tej kampanii, która zaczęła się toczyć wokół emocji, a nie programów, kiedy Władysław Kosiniak-Kamysz jako jedyny z kandydatów tonował emocje. Dopóki PiS i PO nie wprowadzały do debaty tematów światopoglądowych, niezwykle dobrze przebijał się w sondażach ze swoim programem - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz wybory w Polsce polityka Krzysztof Paszyk Adrian Klarenbach PSL-Koalicja Polska

Łódzki magistrat zaprasza na wiec Trzaskowskiego. Radny PiS: to jest skandal

- Zamierzamy poinformować PKW i prokuraturę, o tym, że na oficjalnej stronie łódzkiego urzędu miasta na Facebooku umieszczono zaproszenie na wiec Rafała Trzaskowskiego w formie oficjalnego materiału wyborczego, należącego do komitetu kandydata KO - powiedział łódzki radny PiS Sebastian Bulak. - Być może skargę do PKW złoży wkrótce sztab prezydenta Andrzeja Dudy - dodaje radny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski PiS łódzkie

Wojciech Wybranowski: wielu wyborców nie pamięta afer i tego, co wyrabiała PO

- Wszyscy pamiętamy, że PO opowiadała się za legalizacją związków partnerskich. Widać, że Rafał Trzaskowski chce uderzyć w elektorat centro-prawicowy, ale jak widać pamięć wyborców jest kiepska i wielu nie pamięta afer i tego, co wyrabiała PO w zakresie kwestii światopoglądowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka wybory w Polsce Rafał Trzaskowski Wojciech Wybranowski Tadeusz Płużański