Polskie Radio
Section05
Legionowo

Atak na dziennikarza TVP. "Jeden z mężczyzn podszedł i mnie opluł"

- Zostałem odepchnięty i przyparty do samochodu, m.in. przez ochroniarzy Donalda Tuska. Następnie jeden z mężczyzn podszedł i mnie opluł – relacjonował po wtorkowym wiecu Donalda Tuska w Legionowie dziennikarz TVP Adrian Borecki. Reporter został opluty przez jednego ze zwolenników lidera PO. Borecki chciał zadać politykowi pytanie o skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera. Zdaniem rzecznika PO Jana Grabca to poszkodowany "zachowywał się napastliwie, zaczepiał i prowokował uczestników".
Zobacz więcej na temat:  TVPinfo POLSKA Legionowo Donald Tusk

Akademia Bezpiecznej Jazdy w Legionowie!

Prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej czy przejście sugerowane - to jedne z wielu zagadnień, o których rozmawiamy z uczniami szkół podstawowych w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy! Tym razem zawitaliśmy do szkoły EduSpektrum w Legionowie. 
Zobacz więcej na temat:  samochód bezpieczeństwo dzieci Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody bezpieczeństwo na drodze edukacja szkoła policja społeczeństwo Legionowo

Rozpoczyna się rozbudowa DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze

Uzyskaliśmy pierwszą decyzję o zezwoleniu na rozbudowę DK61 na odcinku Legionowo - Zegrze. Dotyczy ona rozbiórki istniejącego wiaduktu kolejowego i wybudowania nowego obiektu - poinformowała Ewa Jasińska z warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prace rozpoczną się 4 lipca.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców drogi infrastruktura GDDKiA Legionowo kierowcy bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Kierowców

Zabójstwo właściciela restauracji w Legionowie. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał wyrok w sprawie zabójstwa 37-letniego właściciela restauracji z kuchnią nepalską w Legionowie. Dwaj obywatele Indii zostali uznani winnymi morderstwa. Jednego z nich sąd skazał na 10 lat więzienia, drugiego na 8. Trzeci z oskarżonych w tej sprawie został uniewinniony. Prokuratura zapowiedziała apelację.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Warszawa prokuratura regiony mazowieckie Legionowo