Polskie Radio
Section05
pieniądze

Ile państw NATO wyda co najmniej 2 proc. PKB na obronność? Stoltenberg zabrał głos

18 krajów NATO z 31 spełni wymagane 2 procent PKB na obronność w tym roku - przekazał sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Ta informacja pojawia się kilka dni po wypowiedzi Donalda Trumpa, że nie obroni przed Rosją europejskich sojuszników, którzy nie przeznaczają odpowiednich funduszy na obronność, i że będzie zachęcał do ataku. O szczegółach Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  NATO wojsko bezpieczeństwo pieniądze Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa

Szef NATO naciska na USA ws. pomocy dla Ukrainy. "Pokój nie jest dany raz na zawsze"

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że Sojusz nie zrezygnuje ze wspierania Ukrainy. Po spotkaniu głównych doradców do spraw bezpieczeństwa narodowego państw Sojuszu w Brukseli Jens Stoltenberg powiedział, że ewentualne zwycięstwo Rosji zachęciłoby do agresywnych działań Chiny, Iran i Koreę Północną, a to byłoby zagrożeniem nie tylko dla państw europejskich, lecz także dla Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2024 wojna na Ukrainie NATO pomoc pieniądze Jens Stoltenberg ŚWIAT Europa

Rosja uderza w pisarzy, którzy sprzeciwiają się agresji na Ukrainę. Pozbawiani są tantiem i praw autorskich

Niezależny od władz na Kremlu rosyjskojęzyczny portal Meduza podał, że znani rosyjscy pisarze, którzy sprzeciwiają się zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę, pozbawiani są tantiem, wynagrodzeń i praw autorskich; w tle pranksterzy, którzy oszukali m.in. prezydenta Andrzeja Dudę, podając się za jego francuskiego odpowiednika Emmanuela Macrona.
Zobacz więcej na temat:  Rosja reżim pieniądze ŚWIAT Europa