Polskie Radio
Section05

POLSKA

Marlena Maląg: mamy środki na 500+, trzynastą emeryturę i inne programy społeczne

- Nasze programy społeczne, rodzinne, międzypokoleniowe nie są zagrożone. Będą wypłacane 500+ i trzynasta emerytura. Będzie kontynuowany również program Dobry Start na rozpoczęcie roku szkolnego. Jesteśmy przygotowani - powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Eliza Olczyk Koronawirus w Polsce choroby zakaźne 500+ kryzys gospodarczy Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg tarcza antykryzysowa

Jacek Sasin: chodzi o bezpieczeństwo Polaków, dziwi mnie brak zgody w tej sprawie

– Najlepiej byłoby, żeby projekt głosowania korespondencyjnego uzyskał konsensualne poparcie sił politycznych. Projekt PiS w sprawie głosowania odpowiada na lęki związane z epidemią i przenoszeniem się koronawirusa – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Koronawirus w Polsce Jacek Sasin wybory prezydenckie tarcza antykryzysowa

Epidemia koronawirusa. Psycholodzy sprawdzili, czego boją się Polacy

Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.) albo kryzysu finansowego (71 proc.).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus społeczeństwo psychologia sondaż zdrowie choroby płuc

"Siedź w domu. Nie narzekaj! Mój brat też by tak chciał, ale już go nie ma". Apel siostry zmarłego kierowcy wiceministra

"Uważasz, że jesteś młody, silny, niezniszczalny? Właśnie, że nie jesteś! Mój brat był młody, zdrowy, nie chorował na nic. Niestety, koronawirus spustoszył jego organizm w półtora tygodnia"- ostrzega Aleksandra Grajewska, siostra Michała Grajewskiego, pracownika Ministerstwa Sprawiedliwości, który zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Koronawirus w Polsce

Jacek Sasin: za dwa lata całkowicie uniezależnimy się od rosyjskiego gazu

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin skomentował orzeczenie Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który przyznał rację PGNiG w sporze cenowym z Gazpromem. Jak powiedział, można liczyć, że "że po 2022 roku, po tym, jak wygaśnie kontrakt jamalski z Rosją, całkowicie uniezależnimy się od gazu rosyjskiego".
Zobacz więcej na temat:  energetyka Rosja Jacek Sasin polityka bezpieczeństwo energetyczne LOT Gazprom

"Proponowane zmiany ułatwiają udział w wyborach". Szef KPRM o głosowaniu korespondencyjnym

- Zaproponowane zmiany ułatwiają i poszerzają udział w wyborach, a nie przekreślają planów wyborców, którzy chcą iść głosować. Nie skazujmy je z góry na krytykę  - stwierdził Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, pytany p projekt PiS umożliwiający wszystkim wyborcom głosowanie korespondencyjne. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wirus COVID-19 zapalenie płuc choroby zakaźne zdrowie bezpieczeństwo kwarantanna społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia

"Potrzebna jest stabilizacja". Wiceminister Janusz Kowalski o korespondencyjnym głosowaniu

- Projekt dotyczący głosowania korespondencyjnego wynika z troski o państwo. Chcemy walczyć ze skutkami społecznymi i gospodarczymi koronawirusa. Potrzeba do tego jest stabilizacja i poważana opozycja, której niestety brakuje - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka