Polskie Radio
Section05

pr24

EKG w Katowicach: o przyszłości UE i automatyzacji

- Jednym z tematów wiodących będzie przyszłość Unii Europejskiej. Będą też tematy najważniejsze dla przedsiębiorców, czyli trendy związane z digitalizacją, robotyzacją i automatyzacją gospodarki, a także trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju i zielonych technologii – powiedział w Polskim Radiu 24 organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego Wojciech Kuśpik.
Zobacz więcej na temat:  Europejski Kongres Gospodarczy

Poczytnik. Ślady Sarmacji w twórczości Stanisława Moniuszki

- Polacy mieli pretensje do Stanisława Moniuszki, że nie jest Fryderykiem Chopinem. A jego sława ciągle rosła. To taka specyfika polskiej kultury - powiedział w audycji "Poczytnik" w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Kowalski, autor książki "Straszny Dwór, czyli sarmackie korzenie Niepodległej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 książki FILM społeczeństwo literatura historia Polski muzyka klasyczna Stanisław Moniuszko

Film o pedofilii wśród księży. Komentarze publicystów

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" od niedawna jest dostępny w internecie. W  dokumentalnej produkcji dziennikarz śledczy rozmawia z dziewięcioma księżmi katolickimi, którzy dopuścili się pedofilii i molestowania nieletnich. Wypowiadają się także ich ofiary. O dokumencie w PR24 dyskutowali Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki pedofilia

M. Horała: MSZ poinformowało o odwołaniu delegacji Izraela

- W przypadku ustawy 447 nie należy popadać w skrajną histerię. Hasło "Żydzi" u wielu wzbudza emocje, ale stanowisko polskiego rządu jest jednoznaczne - nie ma mowy o wypłacaniu roszczeń, o odpowiedzialności Polski za II wojnę światową - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 vat podatek VAT komisja śledcza podatki polityka finanse przestępczość gospodarcza Żydzi Izrael

Kampania do eurowyborów pod znakiem mobilizacji wyborców

– Na kampanię przed wyborami do Parlamentu Europejskiego należy patrzeć z perspektywy mobilizacji elektoratu. Nie chodzi o to, by przekonywać nowych wyborców, ale żeby namówić tych, którzy są przekonani, by wyszli z domu i poszli zagłosować – powiedział Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". Do tematu znaczenia trwającej kampanii wyborczej odniósł się również Tomasz Wróblewski z Warszaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Unia Europejska wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Koalicja Europejska

Akcja "Paszport dla Polski" szansą dla Polaków z USA

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Udział w głosowaniu weźmie również Polonia mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. To jeden z powodów, by rozpocząć akcję "Paszport dla Polski". Na czym polega i do kogo jest skierowana? O tym mówiliśmy w audycji "Polacy w świecie".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka Stany Zjednoczone USA wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Parlament Europejski Unia Europejska Polonia w USA Polacy za granicą

Konwencja PiS w Szczecinie. Komentarze publicystów

- Widać, że PiS nie ma ambicji na zdobywanie nowego elektoratu - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski z portalu reo.pl. Publicysta skomentował w ten sposób konwencję PiS w Szczecinie. Innego zdania był jednak Krzysztof Karnkowski, który ocenił, że "partia rządząca może jeszcze pozyskać nowych wyborców". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 konwencja PiS w Szczecinie

Profanacja obrazu Matki Boskiej. Komentarze polityków

- Jeżeli obrażane są na przykład symbole LGBT, to wtedy mówi się o braku tolerancji. Jeżeli są obrażane symbole ważne dla chrześcijan, mówi się o wolności artystycznej – podkreślił w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Sałek, odnosząc się do profanacji wizerunku Matki Boskiej. Tę kwestię w audycji "7x24" komentowali przedstawiciele najważniejszych ugrupowań politycznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka