Polskie Radio
Section05

protest

Protest pod MEN. Jest nagranie incydentu z udziałem Grzybowskiej i policjanta

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje incydent z udziałem Agaty Grzybowskiej - fotoreporterki agencji RATS, współpracującej m.in. z "Gazetą Wyborczą" - podczas poniedziałkowego Strajku Kobiet pod MEN. Na filmiku widać, jak Grzybowska dwukrotnie "strzeliła" policjantowi w oczy fleszem aparatu, a po chwili prawdopodobnie kopnęła go. Fotoreporterka nie przyznaje się do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa policja strajk kobiet Gazeta Wyborcza dziennikarze

Coraz mniej liczne protesty Strajku Kobiet. Lichocka: radykalizacja i emocje mają podtrzymać temperaturę sporu

- Demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet nie są popierane przez społeczeństwo. Frekwencja jest na nich coraz mniejsza. Agresywne i chuligańskie wystąpienia skutecznie zniechęciły nawet tych, którzy mają poglądy antyrządowe - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość aborcja strajk kobiet Marta Lempart protesty w Warszawie demonstracje Warszawa Ministerstwo Edukacji Narodowej

Podejrzenie naruszenia nietykalności policjanta. Fotoreporterka "GW" zatrzymana i zwolniona po przesłuchaniu

Fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Agata Grzybowska została zwolniona po przesłuchaniu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że postawiono jej zarzut. Miała podczas protestu pod MEN-em naruszyć nietykalność policjanta, kopiąc go. Druga zatrzymana, której tożsamości nie ujawniono, wyszła z komendy przed godz. 22.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja Gazeta Wyborcza strajk kobiet

Będą postępowania karne wobec osób, które upubliczniły dane policjantów. Ziobro: to przestępstwo

"Ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo. Poleciłem Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy" - poinformował w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja media społecznościowe strajk kobiet policja polska Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości

Łukaszenko coraz brutalniejszy wobec opozycji

Białoruskie siły bezpieczeństwa zamordowały aktywistę, 31-letniego Romana Bandarenkę. Na cmentarzu żegnały go tysiące ludzi. Tymczasem zatrzymano dziennikarkę, która wyśledziła, jak władze zacierały tropy prowadzące do jego zabójców. Na Białorusi powiało chłodem, jakiego jeszcze nie znano. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka demonstracje Mołdawia Bułgaria Macedonia Północna Libia polityka konflikty międzynarodowe Agnieszka Bryc Magdalena El Ghamari Trójka społeczeństwo