Polskie Radio
Section05
prywatyzacja

"Stocznie stały się dzieckiem niechcianym". Brzezicki o aferze związanej z prywatyzacją stoczni

- Wpływ Kataru na polską politykę gospodarczą jest kontekstowy. I stocznie, i Bumar, i gaz - dużo elementów się złożyło. Oczywiście mógł to załatwić ktoś, kto miał koneksje w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Brzezicki, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, komentując próbę zakupu polskiej stoczni przez katarskiego inwestora. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prywatyzacja Stocznia Szczecińska gospodarka polska POLSKA

Dariusz Klimczak: premier niewiele może powiedzieć o sukcesach własnych rządów

Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy obarczył odpowiedzialnością rządy PO-PSL za wyprzedaż polskiego majątku. – Premier buduje swój autorytet i pozycję na komentowaniu tego, co się działo w latach ubiegłych. Po części to rozumiem, niewiele może powiedzieć o sukcesach własnych rządów - komentował w Polskim Radiu 24 wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018 prywatyzacja Platforma Obywatelska

Prezydent Duda w TZMO: to przykład uczciwej prywatyzacji

- Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych są przykładem uczciwej prywatyzacji i stanowią wzór, jak można było przejść przez proces transformacji, aby wspólny majątek nie został zmarnowany i rozkradziony - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wtorkowej wizyty w Kowalewie Pomorskim (Kujawsko-Pomorskie) w firmie Plastica, która wchodzi w skład grupy kapitałowej TZMO.
Zobacz więcej na temat:  firma prywatyzacja Andrzej Duda

"Wystawienie Ciechu na sprzedaż było błędem"

– Wystawienie Ciechu na sprzedaż było błędem – powiedział dziennikarz gospodarczy Wojciech Surmacz. W audycji „Stacja Deszyfrująca” kontynuowaliśmy temat sprzedaży w czerwcu 2014 roku udziałów skarbu państwa w spółce chemicznej Ciech. Jak przygotowywano grunt pod tę transakcję? Jak wyglądał mechanizm sprzedaży jednej z największych w Polsce spółek chemicznych?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Surmacz Jan Kulczyk prywatyzacja

Czy Jan Kulczyk miał być ostatecznym nabywcą Ciech S.A.?

– Pozbycie się pakietu kontrolnego nad strategiczną spółką, jaką jest Ciech, było bardzo ryzykowną grą państwa polskiego – powiedział Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych i energetyki. W najnowszej „Stacji Deszyfrującej” odsłaniamy kulisy procesu prywatyzacji jednego z największych przedsiębiorstw w branży chemicznej w Europie, polskiej spółki Ciech S.A.
Zobacz więcej na temat:  prywatyzacja Jan Kulczyk

Śledztwo ws. umów na autostradę A2. Komentarze

– Nie mieliśmy doświadczenia, a bardzo potrzebowaliśmy autostrad – mówił w Debacie Dnia Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Prokuratura Krajowa potwierdziła, że będzie prowadzone śledztwo w sprawie umów koncesyjnych podpisanych na budowę autostrady A2 między Koninem a Świeckiem. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Ziobro Jan Kulczyk prywatyzacja autostrada a2

"Prywatyzacja Ciechu kolejną patologią rządów PO-PSL"

Sześć osób zostało zatrzymanych ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji spółki Ciech. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień, korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentach. Wśród nich jest były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, były szef Giełdy Papierów Warościowych Paweł T. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Jan Mosiński (PiS) i Pudłowski (Nowoczesna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBA prywatyzacja POLSKA