Polskie Radio
Section05

regiony

Nie chciał okazać biletu do kontroli. Pasażer ranił policjanta nożem w pociągu

W pociągu jadącym z Warszawy do Wołomina agresywny pasażer ranił nożem policjanta - poinformowała w sobotę wieczorem PAP st. sierż. Gabriela Putyra z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariuszka dodała, że wcześniej mężczyzna wdał się w awanturę z kontrolerem, który poprosił go o okazanie biletu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja nożownik komunikacja miejska Warszawa mazowieckie

Awaria "Czajki". Do Wisły wpadło już ponad 3,4 mln metrów sześciennych ścieków

Od początku awarii kolektora doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" do Wisły zrzucono 3 mln 404 tys. metrów sześciennych nieczystości - informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie. WIOŚ kontroluje także jakość wody w rzece do granic województwa.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka Warszawa środowisko zanieczyszczenie Wisła rzeka Mazowsze POLSKA

Protesty przeciwko warsztatom seksedukacji dla dzieci w Warszawie. "Celowo miesza się pojęcia"

Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci Warszawa LGBT seks w przestrzeni publicznej społeczeństwo mazowieckie szkoła edukacja Rafał Trzaskowski

Ppłk Kranz: 50 żołnierzy będzie czuwać nad mostem pontonowym do czasu wybudowania rurociągu

- Do czasu wybudowania rurociągu, który zostanie obciążony ściekami, nad utrzymaniem mostu (pontonowego - red.) będzie czuwać 50 żołnierzy, następnie tę liczbę zmniejszymy do 20 żołnierzy na zmiany dyżurne - powiedział w czwartek ppłk Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie awaria w oczyszczalni Czajka mazowieckie Warszawa Wisła

Tysiące żołnierzy USA trafi do Polski. Szef MON: jesteśmy dobrze przygotowani do ich przyjęcia

- W Polsce powstanie infrastruktura, która pozwoli na przyjęcie nawet 20 tys. żołnierzy amerykańskich - zapowiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Potwierdził też, że pierwsi żołnierze, którzy będą służyć w wysuniętym dowództwie V Korpusu U.S. Army, przyjadą do Poznania już w październiku.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak NATO USA wojsko armia Poznań POLSKA