Polskie Radio
Section05

videoMozaika

Wirtualne odwiedziny w domu rodzinnym Jana Pawła II

Papież Polak Jan Paweł II urodził się dokładnie sto lat temu w niewielkim mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2/4) w Wadowicach. Dziś mieści się tu Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, które rocznie odwiedza ok. 250 tys. osób z całego świata i którego wnętrze możemy zwiedzić online.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Łodej KULTURA Jan Paweł II Karol Wojtyła muzeum Wadowice papież Monika Suszek

Artur Gadowski (IRA): niekoniecznie jestem w stanie zaśpiewać wszystko

Obecnie koncerty zostały odwołane i bardzo powszechne stało się granie zespołowe w internecie. Robi tak Artur Gadowski, który jest zapraszany do wspólnych występów nie tylko z kolegami z zespołu IRA, ale też z innymi muzykami. Czasem jednak odmawia. W piątek (15.05) miał premierę utwór "W górę patrz", któremu towarzyszył wideoklip. Do zobaczenia u nas.
Zobacz więcej na temat:  Artur Gadowski IRA zespół Zbigniew Zegler

Siostra Janina, piosenkarka w habicie, śpiewa nie tylko dla osób religijnych

Rzadko zdarza się,  żeby jakiś debiut był aż tak zaskakujący. Bo Siostrę Janinę poza jej talentem, śpiewem czy grą na gitarze wyróżnia jedna rzecz: na co dzień jest zakonnicą. Ale noszony przez nią habit w niczym jej nie ogranicza, wręcz odwrotnie: Janina czyli Anna Kaczmarzyk - siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, postanowiła wyjść do ludzi ze swoją muzyką.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Paweł Sztompke

Mikromusic i koncertowy powrót do przeszłości

– Z jednej strony koncerty online to super eksperyment, ponieważ pokazuje nam, że poradzimy sobie w każdej sytuacji jako artyści i jako słuchacze. Z drugiej, wszyscy tęsknimy za kontaktem człowieka z człowiekiem. Na koncercie tworzy się niesamowita więź między artystą i ludźmi, od której zależy powodzenie występu – mówiła w Trójce Natalia Grosiak, wokalistka grupy Mikromusic.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Agnieszka Szydłowska Pop Natalia Grosiak