Polskie Radio
Section05

videoOnly

Waldemar Modestowicz na "Dwa Teatry" 2024: Słuchacz radiowy jest ciekawy świata

- Powinniśmy ciągle szukać nowych ludzi i nowych tematów. Moim zdaniem także nowych tekstów, opowiadających o współczesnych ludziach. Mamy pokolenie wchodzących do zawodu młodych, wspaniałych ludzi, artystów, którzy palą się do pracy - mówił podczas Festiwalu "Dwa Teatry" 2024 Waldemar Modestowicz.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2024 Festiwal Dwa Teatry 2024 Festiwal Dwa Teatry Dwa Teatry W POLSKIM RADIU Waldemar Modestowicz

Wielkie Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2024 i nagrody specjalne

Joanna Szczepkowska i Adam Ferency zostali laureatami Wielkich Nagród tegorocznego Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2024. Nagrody przyznawane są za całokształt twórczości teatralnej. Zarówno Joanna Szczepkowska, jak i Adam Ferency mają na swoim koncie niemal 300 ról w teatrze radiowym. Olga Lipińska i Jerzy Antczak zostali z kolei uhonorowani nagrodą specjalną z okazji 70-lecia Teatru Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry 2024 Festiwal Dwa Teatry 2024

Rozwój architektury polskich miast. "Nadmierna swoboda może skutkować degradacją przestrzeni" [WIDEO]

- Bardzo irytuje mnie wrzucanie wszystkiego do jednego worka czy krytyka współczesnej architektury, bo zazwyczaj nie towarzyszy temu głębsza refleksja - powiedział podczas "Debaty Dwójki" Michał Krasucki - stołeczny konserwator zabytków. Podczas dyskusji w Dwójce swoje spojrzenie na rozwój polskich miast przedstawili także Natalia Paszkowska i Piotr Mazik. Każdy z ekspertów zwrócił uwagę na inne elementy, które ich zdaniem są ważne w rozwoju architektury miast.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka debata miasto rozwój Aldona Łaniewska-Wołłk Piotr Mazik Michał Krasucki Natalia Paszkowska

Grzegorz Tarwid Trio oraz Michał Górczyński z albumem "Flowers" [ZOBACZ WIDEO]

"Flowers", album wydany w prestiżowej portugalskiej wytwórni Clean Feed, to zwrot w kierunku subtelności i klasyki na tle innych dokonań jednego z najbardziej oryginalnych pianistów młodego pokolenia - Grzegorza Tarwida. W ramach cyklu "Jazz.PL" materiał pierwotnie rozpisany na fortepian, kontrabas i perkusję, wybrzmiał w akompaniamencie klarnetu kontrabasowego, na którym zagrał Michał Górczyński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka koncerty Jazz Grzegorz Tarwid

The Dumplings: pojawiliśmy się w dobrym miejscu i w dobrym czasie [WIDEO]

Poznali się ponad 13 lat temu na jednym z konkursów muzycznych. Po 3 płytach zrobili sobie przerwę, ale teraz wracają. - Mija 10 lat od wydania naszej debiutanckiej płyty, sporo się zmieniło, ale najważniejsze jest to, że znów mogliśmy się spotkać i pracować na takim samym poziomie jak kiedyś - opowiadają Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna The Dumplings Jakub Karaś Justyna Święs Ula Kaczyńska

POLSKIE RADIO 24 "Jak harcownik". Karnowski o zachowaniu Morawieckiego przed komisją

- Mateusz Morawiecki powinien sobie przypomnieć, że był premierem. Przed komisją śledczą zachowywał się czasami jak harcownik, który krzyczy, kłamie i obraża. Chyba tylko Artur Soboń podczas pierwszego zeznania zachowywał się tak niegodnie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł KO Jacek Karnowski, który najpewniej obejmie przewodnictwo w komisji ds. wyborów kopertowych po Dariuszu Jońskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory polityka Mateusz Morawiecki Andrzej Duda Karol Surówka

POLSKIE RADIO 24 Kowal przestrzega przed Marine Le Pen: Putintern zastąpił Komintern

- Kiedyś Stalin wspierał na Zachodzie partie lewicowe i komunistyczne. Dziś Putin podaje pieniądze europejskim populistom, daje im wsparcie medialne. Ogromne znaczenie ma też walka w sieci. Te partie mają następnie realizować jego cele. Marine Le Pen pewnie zmieni nieco swoją politykę, będzie chciała pozyskać nowych wyborców, ale jej partia oficjalnie przyznała, że powstawała w oparciu o pieniądze z Moskwy - mówił w Polskim Radiu 24 szef Rady do spraw współpracy z Ukrainą Paweł Kowal.
Zobacz więcej na temat:  Francja Emmanuel Macron Marine Le Pen ŚWIAT Władimir Putin Rosja Ukraina

Dwa Teatry 2024: Uczucia, wartości, emocje - co nas czeka podczas kolejnej edycji festiwalu?

Po trzech latach przerwy Festiwal "Dwa Teatry" powraca do nadmorskiego Sopotu. Na wielbicieli teatru czekają nowe, niesamowite spektakle, rozmowy o kulturze i powrotu pięknego słowa do debaty publicznej. Rozmawiamy z Adamem Wojtyszko, dyrektorem artystycznym festiwalu, o tym, czego widzowie i słuchacze mogą spodziewać się w kolejnej edycji wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2024

POLSKIE RADIO 24 Zaostrzenie taktyki na granicy z Białorusią. Mroczek wyjaśnia

Ważne zmiany w taktyce działania żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej. - Będą mieli właściwe wyposażenie z punktu widzenia ochrony osobistej, takie jak policjanci podczas starć z grupami osób agresywnych - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef MSWiA Czesław Mroczek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Czesław Mroczek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby specjalne służby i bezpieczeństwo polityka Białoruś granica

Polskie Radio 24 Niezwykła historia bojowniczki Rywki Tajtelbaum

- Gdyby nie powstanie warszawskie, to polskie podziemie wymordowałoby się. Były to tzw. kainowe zbrodnie. Frakcje zaczęły ze sobą walczyć, a Niemcy przyglądali się temu z osłupieniem. Oczywiście byli zadowoleni, że Polacy sami sobie rzucili się do gardeł - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i historyk Michał Wójcik, autor książki "Rywka. Śmierć ze złotym warkoczem".  
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa komunizm historia Polski Polskie Radio Armia Krajowa Polskie Radio 24 POLSKA