Polskie Radio
Section05

wojna na Ukrainie

Kłopoty zespołu Formuły 1. Wielka Brytania wprowadza zakaz

We wtorek wieczorem Mohammed Ben Sulayem, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) przedstawił oświadczenie w związku z rosyjską inwazją na Ukrainie, w którym zaznaczono, że Rosjanie i Białorusini mogą startować pod neutralną flagą. Dzień później Brytyjska Federacja Motorowa poinformowała, że sportowcy z tych krajów mają zakaz uczestnictwa w wydarzeniach na terenie Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe wyścigi samochodowe Rajdy samochodowe SPORT

Jak mądrze pomagać potrzebującym z Ukrainy? Radzimy, co zrobić

W całym kraju trwają zbiórki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Część potrzebujących przekroczyła już granice Polski, inni zostali w kraju zmagającym się z agresją Rosji. Czego najbardziej im potrzeba? Jakie rzeczy i produkty znajdują się na listach pierwszej potrzeby? Czego nie powinniśmy przynosić na zbiórki?  
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo pomoc Ukraina Trójka Ukraina Piotr Łodej Paweł Turski

"Władze rosyjskie okazują pogardę dla praw człowieka". Polski MSZ upomina się o reakcję ONZ

- Widzimy, dokąd prowadzi agresywna, okupacyjna polityka Rosji - widzieliśmy to m.in. w Abchazji czy Osetii Południowej i później na Krymie. Wspólnota międzynarodowa nie może pozwalać, by ta sytuacja dalej trwała - mówił szef polskiego MSZ Zbigniew Rau na forum Rady Praw Człowieka ONZ.  - Oczekujemy, że Rada Praw Człowieka ONZ i społeczność międzynarodowa spełnią swoje powinności, zareagują szybko i odpowiednio - apelował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau MSZ serwis wschodni Rosja Ukraina ONZ wojna 2022 Białoruś prawa człowieka