Polskie Radio
Section05
Kazimierz Nycz

"Pozwólcie, żeby to Jezus był waszą mocą". Bp Rafał Markowski do neoprezbiterów

Na zakończenie mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej, podczas której 26 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, kard. Kazimierz Nycz wręczył neoprezbiterom dekrety na ich pierwsze parafie. Wskazując na przykład kard. Wyszyńskiego, podkreślił znaczenie więzi z Chrystusem i bliskości kapłana z ludźmi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA chrześcijaństwo Kościół katolicyzm Kazimierz Nycz

Kard. Nycz: zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz zaapelował do wiernych przed Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. "Zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania" - poprosił. Dodał, by wierni, przestrzegając koniecznych ograniczeń, "nie pozwolili się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Kazimierz Nycz Wielkanoc Kościół katolicki chrześcijaństwo

Uroczystość św. Józefa. Kard. Nycz odprawi mszę św. w sanktuarium na warszawskim Kole

W przypadającą 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kościele zainagurowany zostanie Rok Rodziny. Centralne uroczystości w archidiecezji warszawskiej z udziałem kard. Kazimierza Nycza odbędą się w sanktuarium św. Józefa na Kole. W diecezji warszawsko-praskiej główne obchody będą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Nycz POLSKA religia Kościół Msza święta społeczeństwo

"Pandemia jest egzaminem z braterstwa". Kard. Nycz w homilii na Światowy Dzień Chorego

- Służba choremu polega na patrzeniu w twarz brata i siostry, w twarz człowieka chorego. Służba zdrowia, służba choremu nie może być ani ideologiczna, ani polityczna. Dlatego, że nie polega na służeniu idei, tylko na służeniu konkretnemu człowiekowi - mówił podczas homilii w 29. Światowy Dzień Chorego arcybiskup metropolita Warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki Kazimierz Nycz Koronawirus w Polsce

Kard. Kazimierz Nycz: gorąco proszę, byśmy umieli szanować uczucia ludzi wierzących

- Wyrażanie swoich poglądów niech będzie tam, gdzie jest do tego miejsce, przede wszystkim to miejsca debaty, dyskusji, Sejm i inne formuły, ale równocześnie jak ludzie chcą to wyrażać, to nawet na ulicy, jednak są pewne granice, których nie wolno przekraczać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Nycz aktualności katolickie Kościół wiara katolicyzm Kościół katolicki Boże Narodzenie święta Krzysztof Świątek

Dyspensa od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta. Nowe rozporządzenie kard. Nycza

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i z tym, że parafie stolicy znalazły się w czerwonej strefie, kard. Kazimierz Nycz w wydał komunikat, w którym na terenie archidiecezji warszawskiej udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Koronawirus w Polsce COVID-19 Msza święta Kazimierz Nycz Warszawa aktualności katolickie POLSKA