Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

"Polska zareagowała szybko i sprawnie ". Wirusolog ws. koronawirusa

- Dwieście kilkadziesiąt przypadków w Polsce to niewiele w porównaniu z tym, co się dzieje we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Polska zareagowała bardzo szybko i bardzo sprawnie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gościem audycji był także dr Stanisław Maksymowicz - socjolog medyczny z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce choroby zakaźne zdrowie

"Symboliczny zwrot akcji". Wiceminister zdrowia o wyleczeniu polskiego "pacjenta zero"

- Mam nadzieję, że osoba, u której jako pierwszej 4 marca stwierdziliśmy zakażenie koronawirusem, będzie mogła w środę opuścić szpital - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według niego przykład tej osoby jest symbolicznym "zwrotem w akcji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna choroby zakaźne koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Zielona Góra

Poseł PiS: nie chcemy przesuwania terminu wyborów prezydenckich

- Ustawodawca po to wprowadził stan zagrożenia epidemicznego, by działać w takich sytuacjach, jakie mamy teraz. Mamy obecnie do czynienia z niespotykanym typem wirusa, ale działania w tej sytuacji są określone w odpowiedniej ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Milewski, poseł PiS. Gościem audycji był również Waldemar Sługocki, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Eliza Olczyk