Polskie Radio
Section05
Marek Jakubiak

Paweł Kukiz: nie ma takiej opcji, żebyśmy zostali partią

– Absolutnie nie ma takiej opcji, żeby ruch Kukiz'15 przekształcił się w partię polityczną. Nie ma, nie istnieje i nie będzie – oświadczył na antenie Trójki Paweł Kukiz. Niedawno z ugrupowania usunięty został Marek Jakubiak, który proponował przekształcenie klubu poselskiego w partię i pobieranie subwencji.
Zobacz więcej na temat:  polityka wybory samorządowe 2018 Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Trójka POLSKA

Publicysta o turbulencjach w Kukiz'15: być może będą kolejne odejścia

W nocy z piątku na sobotę na Twitterowym koncie szefa klubu Kukiz'15 Pawła Kukiza zamieszczono serię wpisów odnoszących się do innych polityków. Część wpisów była wulgarna. W piątek z ruchu Kukiz'15 odszedł Jakub Kulesza i przystąpił do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Po odejściu Kuleszy klub Kukiz'15 liczy 28 posłów. O kłopotach Pawła Kukiza i zamieszaniu wokół ruchu Kukiz'15 mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu Do Rzeczy.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Paweł Kukiz Marek Jakubiak Jakub Kulesza polityka

Jakie będą koalicje w sejmikach? "Rozmowy się toczą"

Choć Prawo i Sprawiedliwość wygrało w dziewięciu sejmikach, samodzielną większość ma tylko w sześciu. W niktórych jednak toczą się rozmowy na temat potencjlanych koalicji. O tym, ale nie tylko, rozmawiali goście audycji "Tydzień kontra tydzień" w radiowej Jedynce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe 2018 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe Karol Karski Marek Sawicki Marek Jakubiak Marek Mądrzejewski