Polskie Radio
Section05
Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów w Cytadeli Warszawskiej - koncert "Powstanie Styczniowe"

W imieniu Muzeum Niepodległości, jego oddziału - Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Stowarzyszenia WEST, Polskiej Fundacji Narodowej oraz Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zaprosiliśmy naszych słuchaczy na artystyczne zwieńczenie tegorocznej Nocy Muzeów w Cytadeli Warszawskiej, w sobotę 13 maja 2023 r. Polskie Radio było patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Noc Muzeów 2023 Warszawa

Noc Muzeów. Na dziedzińcu Belwederu odsłonięto wystawę "Samarytanie z Markowej" poświęconą rodzinie Ulmów

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów na dziedzińcu Belwederu odsłonięto wystawę "Samarytanie z Markowej" opowiadającą losy rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci - Polaków zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej za pomoc Żydom. Pałac wraz z dodatkową ekspozycją jest dostępny dziś dla zwiedzających aż do północy.
Zobacz więcej na temat:  Ulmowie IPN wystawa historia Polski II wojna światowa Warszawa społeczeństwo POLSKA Noc Muzeów 2023 beatyfikacja Kościół katolicki

Noc Muzeów 2023. Jakie atrakcje przygotowano dla zwiedzających?

W Noc Muzeów swoje podwoje otwierają muzea, galerie, teatry, instytucje publiczne i centra nauki, ale także miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Tylko w Warszawie w tym wydarzeniu bierze udział rekordowa liczba placówek, bo aż 270. Wśród nich są te najbardziej znane jak Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Wojska Polskiego, jak również te mniej znane. Co warto zobaczyć?
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Izabela Kostyszyn Noc Muzeów 2023 Patryk Michalski

PR24 Żużlowa Noc Muzeów. Zmarzlik, Dudek, Janowski w Muzeum Sportu i Turystki

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na wystawę i inaugurację Żużlowej Nocy Muzeów. W uroczystym wernisażu wezmą udział m.in. członkowie kadry narodowej Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego. O szczegółach opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Majcher, dyrektor MSiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA żużel Noc Muzeów 2023 wystawa

Maluchem do Grecji, Komarem na Mazury, czyli wakacje w PRL-u. Przeżyj to jeszcze raz w Noc Muzeów!

W szybkim tempie zbliża się Noc Muzeów, która jest doskonała okazją, aby odwiedzić placówki mniej znane, co bynajmniej nie znaczy, że mniej ciekawe. Jedną z nich jest podwarszawskie Muzeum Motoryzacji i Techniki, które przygotowało wiele wakacyjnych atrakcji rodem ze słusznie minionej epoki PRL-u.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA PRL Noc Muzeów 2023 motoryzacja wypoczynek muzeum Radosław Nałęcz historia Polski Trójka

Noc Muzeów 2023. Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski czekają w Muzeum Sportu i Turystki

Muzea, galerie, teatry, instytucje publiczne, centra nauki a także miejsca na co dzień niedostępne otworzą się dla zwiedzających w tegoroczną Noc Muzeów, która w większości miast odbywa się w nocy z 13 na 14 maja. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na wystawę i inaugurację Żużlowej Nocy Muzeów. W uroczystym wernisażu wystawy wezmą udział m.in. członkowie kadry narodowej Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego. 
Zobacz więcej na temat:  żużel Moto sport Noc Muzeów 2023