Polskie Radio
Section05
Polska Partia Socjalistyczna

tylko u nas "Tworzą szalupę, na której chcą dopłynąć do PO". Politycy komentują rozłam w Lewicy

Piątka parlamentarzystów odeszła z Nowej Lewicy i utworzyła własne koło. - Ten podział osłabia polską Lewicę jako całość - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator PiS Jan Maria Jackowski. Z kolei politycy Nowej Lewicy, z którymi rozmawialiśmy uważają, że odchodzący parlamentarzyści "wbijają gwóźdź do swojej politycznej trumny".   
Zobacz więcej na temat:  lewica Polska Partia Socjalistyczna Senat POLSKA

Andrzej Strug – najwybitniejsze pióro przedwojennej lewicy

Pisarz, a przy tym działacz socjalistyczny i niepodległościowy, był przez sobie współczesnych nazywany "duszą wszystko czującą". W tym patetycznym określeniu nie sposób nie odnaleźć prawdy: niewielu tak jak on potrafiło w imię prawdy i z odwagą odmalowywać słowem nie tylko chwalebne karty z dziejów własnego środowiska, ale także jego mroczniejsze oblicze. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Andrzej Strug literatura Dwudziestolecie międzywojenne Polska Partia Socjalistyczna

Witold Jodko-Narkiewicz. Niepodległościowy socjalista

Był jednym z twórców Polskiej Partii Socjalistycznej, bliskim współpracownikiem Józefa Piłsudskiego i współtwórcą Komisji Tymczasowej Skonfederowanych Stronnictw Niepodległościowych. O tym, jak istotna dla sprawy odzyskania niepodległości była ta dziś mało znana dziś postać, świadczy chociażby to, że był jednym z czterech polskich sygnatariuszy traktatu wersalskiego.  
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Polska Partia Socjalistyczna Witold Jodko-Narkiewicz Józef Piłsudski niepodległość socjalizm

Janusz Jędrzejewicz – wychować nowe pokolenie

- Dziś, gdy oglądam się za siebie, w odległość dziesięciu lat twardej pracy, szalonych zaiste triumfów i klęsk ciężkich, przez które przeszliśmy jako obóz ludzi walki, widzę tym wyraźniej, jak ciężkie podjęliśmy zadanie i uważam okres POW pod rosyjskim zaborem za najtrudniejsze zadanie z tych, które w ciągu lat wojny na nas spadły – pisał Janusz Jędrzejewicz w pamiętniku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II Rzeczpospolita Legiony Polskie Polska Partia Socjalistyczna

Kazimierz Pużak: obowiązek trzeba spełniać do końca

Jeden z głównych przywódców i organizatorów Polskiej Partii Socjalistycznej poświęcił życie klasie robotniczej, sprawie socjalizmu, wolności i niepodległości Polski. Za swoją dewizę życiową - wytrwać i przetrwać - zapłacił najwyższą cenę. Zmarł 70 lat temu w stalinowskim więzieniu.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa Kazimierz Pużak Polska Partia Socjalistyczna Powstanie Warszawskie proces szesnastu Rada Jedności Narodowej

Poseł PiS: wybory powinny być przeprowadzone w maju

- Wybory powinny być przeprowadzone w maju 2020 roku, by dotrzymać wszystkich terminów zapisanych w ustawie zasadniczej – mówił w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki (PiS). Janusz Cichoń (PO) ocenił, że należało wcześniej wprowadzić stan nadzwyczajny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia GOSPODARKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polska Partia Socjalistyczna Antoni Trzmiel infografika

Poseł PiS: chcemy, żeby społeczeństwo powoli wracało do normalnego funkcjonowania

- Dochodzimy do momentu, w którym chcemy otworzyć gospodarkę; chcemy, żeby społeczeństwo powoli wracało do normalnego funkcjonowania. Uważamy, że w tej chwili noszenie maseczek to odpowiednie rozwiązanie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Anna Kwiecień. Gościem audycji był również senator Wojciech Konieczny (PPS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia GOSPODARKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polska Partia Socjalistyczna Antoni Trzmiel