Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Nielegalny protest solidarności z Palestyńczykami w Paryżu. Demonstranci starli się z policją

W 20 francuskich miastach odbyły się demonstracje solidarności z Palestyńczykami. Od poniedziałku dochodzi do eskalacji konfliktu między palestyńską organizacją terrorystyczną Hamas a siłami Izraela. W Paryżu propalestyńskie stowarzyszenia zorganizowały protest wbrew zakazowi wydanemu przez władze. Demonstranci starli się z policją, która próbowała ich rozproszyć.
Zobacz więcej na temat:  Europa Francja Paryż Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy

Zbombardowano budynek z biurami mediów. Biały Dom reaguje: bezpieczeństwo dziennikarzy najważniejsze

Izraelskie samoloty zbombardowały w Strefie Gazy budynek, w którym biura miało kilkanaście redakcji, między innymi agencja Associated Press i telewizja Al Jazeera. Zdaniem izraelskich władz, Hamas przechowywał tam uzbrojenie. 13-piętrowy budynek o nazwie Al-Jalaa Tower został całkowicie zniszczony. W odpowiedzi na ten atak USA przekazały Izraelowi, że zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzy jest "najwyższą odpowiedzialnością" - oznajmił Biały Dom w sobotę na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Azja Izrael Palestyna konflikty międzynarodowe konflikt w Strefie Gazy

"Poprawa sytuacji osób o niskich dochodach". Ekspert BCC o Polskim Ładzie

"Program podatkowy Polskiego Ładu zakłada poprawę sytuacji osób o dochodach minimalnych, co należy ocenić pozytywnie, ale zwiększa też inne obciążenia podatkowe i składkowe" - napisał w sobotę ekspert podatkowy BBC prof. Adam Mariański, komentując ogłoszony w sobotę program gospodarczy Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład BBC dochody podatki podatek dochodowy ubezpieczenie zdrowotne przedsiębiorca działalność gospodarcza

USA zapowiedziały dokończenie budowy tarczy antyrakietowej w Redzikowie

Departament Obrony USA zapewnia, że budowa bazy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Redzikowie postępuje i zostanie dokończona. W oświadczeniu dla Polskiego Radia rzecznik Pentagonu podpułkownik Anton Semelroth poinformował, że uruchomienie tarczy spodziewane jest nie wcześniej niż w 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone POLSKA tarcza antyrakietowa Biały Dom wojsko bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo