Polskie Radio
Section05

Stany Zjednoczone

W Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. niepoliczonych głosów. Większość oddano na Trumpa

Przy ponownym przeliczaniu głosów w Georgii znaleziono blisko 2,6 tys. nieuwzględnionych wcześniej kart wyborczych. To największa nieprawidłowość wyborcza, jaką do tej pory wykryto. Skorzysta na tym prezydent USA Donald Trump, ale stan najpewniej utrzyma Demokrata Joe Biden.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA wybory wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden Georgia głosowanie korespondencyjne

Wybory w USA. Dr Agnieszka Bryc: Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę

- Donald Trump musi przyjąć do wiadomości porażkę, a jeśli jest politykiem odpowiedzialnym, powinien odpowiadać za stabilność wewnątrz kraju. Jego oskarżenia podważają tymczasem bezpieczeństwo państwa i jego stabilność - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden polityka Ameryka Ameryka Północna Agnieszka Bryc Piotr Wąż Polskie Radio 24 infografika

"Więcej kart jest w tej chwili w rękach Donalda Trumpa". Prof. Grzegorz Górski o wyborach w USA

- Siła amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości i mimo wszystko ciągle respekt dla niego jest tak duży, że niezależnie od tego, jakie te rozstrzygnięcia będą, oba obozy będą musiały uznać takie rozstrzygnięcia, jakie one będą po rozpatrzeniu wszystkich pozwów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Górski, amerykanista, odnosząc się do zapowiadanej przez Donalda Trumpa batalii prawnej dotyczącej wyników wyborów prezydenckich w USA. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden USA Ameryka Północna ŚWIAT

"Bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe". Publicysta o szansach Donalda Trumpa na prezydenturę

- Batalia sądowa na pewno będzie jeszcze trwała długo. To dziesiątki różnych procesów wytaczanych na różnych szczeblach. Ścieżki, które mogą prowadzić do tego, by Donald Trump pozostał w Białym Domu są bardzo mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Ameryka Północna polityka Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 infografika

"Przerwać oszustwo". Tysiące ludzi na marszu poparcia dla Donalda Trumpa

Tysiące zwolenników Donalda Trumpa protestowało w Waszyngtonie przeciwko uznaniu Joe Bidena za zwycięzcę wyborów prezydenckich. Uczestnicy manifestacji twierdzili, że głosowanie zostało sfałszowane. Prezydent Trump pozdrowił uczestników z okna limuzyny, ale nie wypowiedział się publicznie.
Zobacz więcej na temat:  USA Ameryka wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Waszyngton demonstracje infografika Marek Wałkuski ŚWIAT

"Jestem przerażony tym, co się może wydarzyć". Lekarz z USA ostrzega przed nasileniem pandemii

Przed gwałtownym nasileniem pandemii ostrzega szef medycyny katastrof w George Washington University Hospital dr James Phillips. - Po Święcie Dziękczynienia będziemy świadkami bezprecedensowego wzrostu liczby przypadków - powiedział Phillips, dodając, że jest "przerażony tym, co się może wydarzyć".
Zobacz więcej na temat:  USA Ameryka koronawirus COVID-19 wirus pandemia epidemia infografika ŚWIAT