Polskie Radio
Section05
Sylwia Białek

Laptopy dla uczniów poza KPO? Wiceminister cyfryzacji: chcemy, aby ten program został utrzymany, są na to pieniądze

- Za projekt laptopów dla uczniów odpowiedzialny jest minister Paweł Olszewski, ale traktujemy to jako sprawę wspólną, bo chcemy, aby ten program został utrzymany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka, wiceminister cyfryzacji. Zapewnił jednocześnie, że na program "są pieniądze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka laptopy edukacja Ministerstwo Cyfryzacji

PR24 Senator Górska o mediach publicznych: sytuację należało radykalnie przeciąć i minister to zrobił

- Prawo i Sprawiedliwość powinno skończyć z tym chocholim tańcem, jak choćby wokół budynku przy placu Powstańców Warszawy, przestać kurczowo się trzymać tego, że są to "wasze media", jak to określił prezes Kaczyński. To są media publiczne i trzeba je zacząć odbudowywać w duchu transparentności - mówiła w Polskim Radiu 24 senator Anna Górska (Lewica Razem), która dyskutowała z Andrzejem Gawronem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm media publiczne

Gramatyka: Wąsik i Kamiński są osobami skazanymi i powinni odbyć karę

- Jeżeli traktować prawo z równą powagą, to sytuacja jest jasna. Wąsik z Kamińskim fałszowali dokumenty, stwarzali sytuację do popełnienia przestępstw - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Michał Gramatyka (Polska 2050), wiceminister cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Gramatyka Ministerstwo Cyfryzacji Mariusz Kamiński Maciej Wójcik Andrzej Duda prezydent Szymon Hołownia Marszałek Sejmu

Odbudowa Pałacu Saskiego. Wiemy, kto opracuje koncepcję architektoniczną

W siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłoszono wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej. - Dla Warszawy to miejsce wręcz magiczne - mówił prezydent Andrzej Duda. Kto opracuje koncepcję odbudowy tych budynków?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Andrzej Duda Piotr Gliński Pałac Saski Pałac Brühla Jan Edmund Kowalski

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" ma już 30 lat

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" ma już 30 lat. - Poprzez stworzenie Fundacji nasi rodacy zostali połączeni z ojczyzną. Dziś ognisk polskości na świecie jest bardzo wiele - mówił prezydent Andrzej Duda. Podczas gali dziennikarka Polskiego Radia dla Zagranicy, Halina Ostas otrzymała odznaczenie za wspieranie Polaków i polskich mediów na Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej Andrzej Duda Jan Dziedziczak Halina Ostas

Dopłaty do energii elektrycznej i gazu. Rząd przedstawił nowy program wsparcia

Rząd przedstawił założenia nowego programu pomocowego dla firm energochłonnych. Pomoc ma zapobiec zatrzymaniu produkcji w zakładach wykorzystujących duże ilości energii z różnych źródeł. Podobnym wsparciem zostały objęte gospodarstwa domowe. W planach jest również program wspierania efektywności energetycznej w samorządach.
Zobacz więcej na temat:  Rząd RP tarcza antykryzysowa energia elektryczna firmy Patryk Michalski

Wiceprezydent USA: Stany Zjednoczone będą bronić każdego centymetra terytorium NATO

- Zobowiązanie USA do realizacji artykułu 5. Traktatu Północnoatlantyckiego jest niepodważalne. Atak na jednego jest atakiem na wszystkich - powiedziała wiceprezydent USA Kamala Harris po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Przyznała też, że Stany Zjednoczone i Polska mają specjalną relację. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka USA Andrzej Duda Ameryka Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie

Szczepienie na koronawirusa trzecią dawką. 24 września rusza rejestracja dla osób 50+ i medyków

Przed nami czwarta fala koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjęto rekomendację Rady Medycznej przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 będzie można podać trzecią dawkę przypominającą. Mogą z niej skorzystać osoby powyżej 50 lat i pracownicy służby zdrowia. Jako trzecia dawka będą stosowane preparaty firm Pfizer i Moderna, czyli szczepionki mRNA.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Patryk Michalski zdrowie medycyna

Jan Ptaszyn Wróblewski laureatem Nagrody Mediów Publicznych!

– Dobrze, że ta tradycja wróciła. Była próba zakorzenienia jej 11 lat temu, co prawda została przerwana, ale do niej powróciliśmy. Myślę, że będziemy przyznawać tę nagrodę dorocznie – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin po rozdaniu Nagród Mediów Publicznych, które miało miejsce 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Nagrody Mediów Publicznych 2019 Jan Ptaszyn Wróblewski Jarosław Marek Rymkiewicz Joanna Wnuk-Nazarowa Krzysztof Masłoń Marcin Łukawski