X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojciech Roszkowski

Prof. Wojciech Roszkowski: polityka milczenia doznała fiaska

- Bez żadnej reakcji ze strony Polski światu wmówiono, że Polacy są współodpowiedzialni za Holokaust podczas gdy Polacy są społeczeństwem, które ucierpiało bodaj najbardziej w trakcie II Wojny Światowej i którego członkowie jako jedyni naprawdę pomagali Żydom w czasie wojny – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 historyk prof. Wojciech Roszkowski. Gość odniósł się także do tzw. wydarzeń marcowych.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Roszkowski Holokaust II wojna światowa Żydzi IPN

"Polacy często musieli cierpieć za wolność i barwy narodowe"

– Nikt właściwie nie sporządził schematu moralnej oceny tego, czym było współuczestnictwo w tamtym systemie. Jeśli ktoś się zapisał do PZPR, by coś dobrego dla społeczeństwa robić, to trzeba zobaczyć czy bilans wychodził na korzyść sprawy polskiej. Bijmy się we własne piersi – mówił w audycji Rozmowa PR24 profesor Wojciech Roszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PRL historia PRL PZPR Wojciech Roszkowski Adrian Klarenbach okrągły stół służba bezpieczeństwa

"Świat Chrystusa". Dzieło życia prof. Roszkowskiego

Pierwsza część trylogii "Świat Chrystusa" autorstwa prof. Wojciech Roszkowski już na półkach księgarskich. W jakich okolicznościach Jezus przyszedł na świat? Kiedy? Wiemy, że go zmienił, ale czy wiemy co zmienił? Dlaczego w datowaniu używamy zwrotu przed i po Chrystusie? Po przeczytaniu tej książki będzie już to dla nas jasne. Historyk i pisarz był gościem audycji Wszystko Jest Historią.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Roszkowski chrześcijaństwo czas Jezus Chrystus religia

Nos Kleopatry: „Nierozerwalna przyjaźń polsko-radziecka”

„Nierozerwalna przyjaźń polsko-radziecka”, a także przewodnia rola Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. To najważniejsze zmiany, które 10 lutego 1976 znalazły się w konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W audycji Nos Kleopatry o ustawie zasadniczej komunistycznej Polski mówił prof. Wojciech Roszkowski, historyk.
Zobacz więcej na temat:  historia PRL Wiktor Świetlik PRL Wojciech Roszkowski komunizm PZPR ZSRR

„Świat Chrystusa” w ujęciu prof. Wojciecha Roszkowskiego

Szczegółowa i rozległa panorama starożytności skreślona piórem wybitnego historyka. Tak można najkrócej opisać „Świat Chrystusa”, najnowszą publikację historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego, do której materiały zbierał przez niemal 50 lat. Jak wyglądał świat Jezusa Chrystusa? Co było w nim fascynującego? O tym autor mówił w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Paulina Kozion Wojciech Roszkowski religia chrześcijaństwo Jezus Chrystus