Polskie Radio
Section05
Wojciech Roszkowski

"Polacy często musieli cierpieć za wolność i barwy narodowe"

– Nikt właściwie nie sporządził schematu moralnej oceny tego, czym było współuczestnictwo w tamtym systemie. Jeśli ktoś się zapisał do PZPR, by coś dobrego dla społeczeństwa robić, to trzeba zobaczyć czy bilans wychodził na korzyść sprawy polskiej. Bijmy się we własne piersi – mówił w audycji Rozmowa PR24 profesor Wojciech Roszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PRL historia PRL PZPR Wojciech Roszkowski Adrian Klarenbach okrągły stół służba bezpieczeństwa

"Świat Chrystusa". Dzieło życia prof. Roszkowskiego

Pierwsza część trylogii "Świat Chrystusa" autorstwa prof. Wojciech Roszkowski już na półkach księgarskich. W jakich okolicznościach Jezus przyszedł na świat? Kiedy? Wiemy, że go zmienił, ale czy wiemy co zmienił? Dlaczego w datowaniu używamy zwrotu przed i po Chrystusie? Po przeczytaniu tej książki będzie już to dla nas jasne. Historyk i pisarz był gościem audycji Wszystko Jest Historią.
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Roszkowski chrześcijaństwo czas Jezus Chrystus religia

Nos Kleopatry: „Nierozerwalna przyjaźń polsko-radziecka”

„Nierozerwalna przyjaźń polsko-radziecka”, a także przewodnia rola Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. To najważniejsze zmiany, które 10 lutego 1976 znalazły się w konstytucji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W audycji Nos Kleopatry o ustawie zasadniczej komunistycznej Polski mówił prof. Wojciech Roszkowski, historyk.
Zobacz więcej na temat:  historia PRL Wiktor Świetlik PRL Wojciech Roszkowski komunizm PZPR ZSRR

„Świat Chrystusa” w ujęciu prof. Wojciecha Roszkowskiego

Szczegółowa i rozległa panorama starożytności skreślona piórem wybitnego historyka. Tak można najkrócej opisać „Świat Chrystusa”, najnowszą publikację historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego, do której materiały zbierał przez niemal 50 lat. Jak wyglądał świat Jezusa Chrystusa? Co było w nim fascynującego? O tym autor mówił w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Paulina Kozion Wojciech Roszkowski religia chrześcijaństwo Jezus Chrystus