Polskie Radio
Section05
Zbigniew Kuźmiuk

"Rządowi polskiemu nie chodzi o wywoływanie awantury w UE"

- Płynięcie Polski w głównym nurcie, w momencie gdy Angela Merkel zapraszała imigrantów, doprowadziło do sytuacji, do której doprowadziło. Gdybyśmy wtedy bardzo stanowczym głosem powiedzieli, że to jest błąd i droga donikąd, gdyby Donald Tusk zwołał posiedzenie Rady Europejskiej to być może Europa tak daleko by nie zabrnęła. Niestety zabrnęła, bo m.in. rząd premier Ewy Kopacz siedział cicho – powiedział w programie 24 Pytania europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Odniósł się także do wyników referendum przeprowadzonego w podwarszawskim Legionowie dotyczącym planów przyłączenia gminy Legionowo do Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Angela Merkel uchodźcy kryzys w Unii Europejskiej Niemcy imigranci w Europie Ewa Kopacz Legionowo

Zbigniew Kuźmiuk: czas przywrócić powagę parlamentowi

Zdaniem europosła PiS Zbigniewa Kuźmiuka, Nowoczesna I Platforma Obywatelska nie mają propozycji programowych i pomysłów jak pozyskać wyborców. – Uznały, że najlepszą metodą jest protest. Nie sądzę, aby to się sprawdziło. Kolejne notowania dla tych partii będą bezwzględne - mówił gość audycji 24 Pytania w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Kuźmiuk Sejm sejm pr24 Platforma Obywatelska

Zbigniew Kuźmiuk: Brexit niewiele zmienia

W poniedziałek w Londynie po raz pierwszy w historii odbędą się brytyjsko-polskie konsultacje międzyrządowe. Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, podkreślał w Rozmowie Poranka, że Wielka Brytania pomimo widma opuszczenia Unii Europejskiej nadal jest kluczowym partnerem dla Polski. – Kwestia Brexitu niewiele zmienia w kontekście pozycji tego kraju na arenie międzynarodowej – mówił gość Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska Wielka Brytania Zbigniew Kuźmiuk PiS Niemcy USA Beata Szydło

"Europosłowie nie rozmawiają o Polsce”

- Po tym, co się stało w Wielkiej Brytanii, instytucje UE powinny zająć się tym, co łączy pozostałe 27 krajów – mówił w Trójce europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS), komentując plany debaty i rezolucji o Polsce. Bogusław Liberadzki (SLD) również ocenił, że europosłowie mają teraz ważniejsze problemy do rozwiązania i co innego zajmuje myśli eurodeputowanych.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Bogusław Liberadzki Parlament Europejski Trójka Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk