X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
atak terrorystyczny

"Trzy płomienie jednej lampy"

Pan Alam Beraik jest Arabem - pochodzi z Jordanii. Do Polski przyjechał w 1968 roku, ukończył studia ekonomiczne. Pełnił przez czas jakiś służbę dyplomatyczną w przedstawicielstwie palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca, a następnie wrócił do swego kraju. Będąc w ojczyźnie stwierdził, że nie wyobraża sobie życia bez Polski i Polaków. Wrócił do Warszawy, otworzył własne przedsiębiorstwo zajmujące się obszywaniem wykładzin i dywanów - założył rodzinę. Ma żonę Polkę i dwoje dzieci. Jest człowiekiem bardzo religijnym, poszukującym i refleksyjnym. Studiuje Koran. Biblie i Talmud, interesuje się Buddyzmem. Jest rzecznikiem tolerancji i porozumienia między wyznawcami różnych religii i przedstawicielami różnych narodów. Atak terrorystyczny na Amerykę przeprowadzony przez ludzi, będących wyznawcami Islamu, był dla niego wstrząsem. Uważa iż podstawowym nakazem każdej religii jest miłość. W rozmowie z autorem reportażu próbuje zdefiniować przyczyny negatywnego stosunku wielu Arabów do "świata zachodniego".
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Wyrzykowski POLSKA atak terrorystyczny koran dzieci Jordania