Polskie Radio
Section05
basen

Prawa konsumenta na basenie i w klubie fitness

Trwają wakacje, a to znaczy, że często korzystamy z zajęć fitness, parków wodnych czy szkół tańca. Okazuje się jednak, że przedsiębiorcy oferujący te atrakcje nie zawsze dbają o prawa konsumentów. O tym, na co należy zwrócić uwagę przed kupnem karnetu na basen czy siłownię, mówili w audycji Pogotowie Konsumenckie Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i Mateusz Sokołowski z Federacji Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa konsumenta siłownia fitness wypoczynek basen

Nauka pływania. Na nią nigdy nie jest za późno

Co trzeci Polak twierdzi, że nie potrafi pływać, a przecież woda powinna być dla nas naturalnym środowiskiem - z niej się składamy i w wodzie przychodzimy na świat. - Umiejętności oddechowe i ułożenia się na wodzie zapominamy po okresie dziecięcym. Dlatego wielu dorosłych w wodzie nie potrafi się poruszać - mówił trener pływania Paweł Rurak.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka pływanie nauka pływania Piotr Galus Justyna Tylczyńska STYL ŻYCIA basen

Muzułmańskie uczennice zobowiązane do lekcji pływania

Szwajcarskie władze wygrały sprawę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka (ETPCz), który orzekł, że muzułmańscy rodzice muszą posyłać na naukę pływania córki do grup mieszanych. Wyrok skomentowali go w Polskim Radiu 24 Jan Wójcik (portal euroislam.pl) oraz dr hab. Agata Nalborczyk (Zakład Islamu Europejskiego Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu pływanie basen islam religia Szwajcaria