Polskie Radio
Section05
Ewa Błaszczyk

Oddaj stare klucze, wesprzyj klinikę "Budzik" oraz Fundację "Akogo?"

Masz w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają? Przynieś je do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się zalegającego "żelastwa", ale także wesprzesz działalność Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".
Zobacz więcej na temat:  Ewa Błaszczyk Fundacja Akogo? zdrowie klucz pomoc społeczna społeczeństwo niepełnosprawność Karolina Rożej Daniel Wydrych

"Zmiennicy". 36 lat temu wsiedliśmy do taksówki WPT 1313

- Mam sentyment do fiata 125p, mam sentyment do tego filmu i sentyment do Stanisława Barei. To wszystko są takie ciepłe wspomnienia - mówiła w audycji Polskiego Radia z 2021 roku Ewa Błaszczyk, która w "Zmiennikach" wcieliła się w główną rolę. 18 października 1987 roku ukazał się pierwszy odcinek kultowego serialu.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski PRL Stanisław Bareja Ewa Błaszczyk Jacek Janczarski

Bohaterony 2023 rozdane! Znamy wyniki głosowania kapituły i publiczności [ZOBACZ WIDEO]

IPN, PGE, Fundacja Oczami Brata, Patrycja Karykowska, Ewa Błaszczyk, Małgorzata Ziętkiewicz oraz Bogdan Bednarczyk ze Złotymi Bohateronami 2023! Bohaterona Specjalnego odebrał też - z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego profesora Piotra Glińskiego - profesor Krzysztof Szwagrzyk, zastępca prezesa IPN. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU BohaterON Powstanie Warszawskie Kamil Bednarek ewelina flinta Robert Janowski Kasia Kowalska magdalena kumorek Halina Mlynkova Grzegorz Wilk IPN Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego PGE Ewa Błaszczyk historia Polski

"Dajemy radę". Ewa Błaszczyk o Fundacji "Akogo?" i niesieniu dobra

Fundacja "Akogo?" pomaga już przez blisko 21 lat, natomiast od kilku tygodni w Warszawie działa klinika "Budzik" dla dorosłych. - Pierwszy pacjent został przyjęty 1 kwietnia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Błaszczyk, prezes fundacji i popularna aktorka. Jak wygląda codzienna praca na rzecz osób, które wymagają rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych?
Zobacz więcej na temat:  Wojciech Urban zdrowie Ewa Błaszczyk Fundacja Akogo? budzik

Ewa Błaszczyk o dawnych i obecnych wyzwaniach

- Trzeba to przecież przyjąć do wiadomości, że czas jest nieubłagany. Ale ja jestem w fajnym okresie mojego życia - mówi Ewa Błaszczyk, która w czerwcu tego roku obchodziła 45-lecie pracy artystycznej. W rozmowie z Joanną Ficińską aktorka opowiedziała o początkach swojej kariery, najważniejszych rolach i o obecnych wyzwaniach, związanych nie tylko z karierą zawodową.
Zobacz więcej na temat:  Ewa Błaszczyk aktorzy Joanna Ficińska

"Kanał", "Eroica", "Miasto 44". Powstanie Warszawskie oczami twórców filmowych

O tym, co działo się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, wiemy przede wszystkim z relacji jego uczestników. Jest też wiele zdjęć, są nagrania, ale w ciągu 78 lat od wybuchu powstańczego zrywu powstało też wiele filmów, które pozwalają nam, chociaż w niewielkim stopniu, wyobrazić sobie, jak trudne były to dni dla walczącej Warszawy, dla jej mieszkańców, dla powstańców. Wśród filmów poświęconych Powstaniu wyróżnia się "Kanał" Andrzeja Wajdy czy przewrotna "Eroica" Andrzeja Munka, a w ostatnich latach - filmy Jana Komasy, przede wszystkim "Miasto 44".
Zobacz więcej na temat:  historia Europy historia Polski Małgorzata Raducha Patryk Michalski Andrzej Wajda Janusz Morgenstern Jan Komasa Powstanie Warszawskie Warszawa FILM Andrzej Munk Armia Krajowa Jerzy Stefan Stawiński Ewa Błaszczyk Tadeusz Łomnicki Mateusz Kościukiewicz Krzysztof Kamil Baczyński śmierć II wojna światowa reżyser

Ewa Błaszczyk: nauczyłam się roli po francusku, nie znając ani jednego słowa w tym języku

Ewa Błaszczyk jest aktorką teatralną i filmową, a także piosenkarką. Poza tym niezwykle aktywnie zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną. Jakie były jej aktorskie początki? Jak wspomina pierwsze kroki w teatrze? O swojej pracy i pasji opowiedziała w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska Ewa Błaszczyk FILM KULTURA TEATR

"Budzik" dla dorosłych. Ewa Błaszczyk: do ukończenia budowy brakuje 16 mln zł

Trwają prace nad budową kliniki "Budzik" dla dorosłych w Warszawie. Na tę chwilę brakuje jednak 16 milionów złotych do ich ukończenia. - Najbardziej uderzyły w nas zmiany cen w budownictwie. Te poszły drastycznie w górę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Błaszczyk, aktorka i prezes Fundacji "Akogo?", która chciałaby udostępnić klinikę pacjentom już pod koniec 2022 roku. Potrzebna jest pomoc.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz zdrowie Ewa Błaszczyk choroba

Spektakl "Mamy kota na punkcie… Osieckiej". [ZOBACZ WIDEO]

Scenariusz spektaklu muzycznego "Mamy kota na punkcie... Osieckiej" został oparty na wierszach, fragmentach prozy, tekstach, także tych niepublikowanych oraz piosenkach poetki. W przestawieniu wyreżyserowanym przez Romana Dziewońskiego, wystąpili m.in. Ewa Błaszczyk, Kamila Klimczak, Artur Żmijewski i Piotr Fronczewski. Oprawę muzyczną przygotował Bogdan Hołownia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Roman Dziewoński Artur Żmijewski Ewa Błaszczyk Piotr Fronczewski Trójka

"Kobiety mojego życia". Piosenki Osieckiej [POSŁUCHAJ]

"Kobiety mojego życia" to tytuł koncertu, który odbył się w studiu radiowej Trójki 8 września 1993 roku. Piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką wykonała śmietanka polskich artystów, a w rolę prowadzącej wcieliła się sama autorka! Zapraszamy do wysłuchania retransmisji tego niezwykłego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Piotr Polk Krystyna Janda Tadeusz Woźniak Jan Pietrzak Ewa Błaszczyk Magda Umer Maryla Rodowicz

W oczekiwaniu na spektakl "Mamy kota na punkcie Osieckiej"

Za nami koncerty "Życia Rysy" i "To, co najpiękniejsze" z okazji 85. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej, a już w najbliższą niedzielę 14 listopada czeka nas kolejne wydarzenie poświęcone legendarnej poetce i autorce tekstów. W ramach audycji "Scena teatralna Trójki" po godz. 20.00 odbędzie się premiera spektaklu muzycznego "Mamy kota na punkcie Osieckiej". Reżyserii podjął się dziennikarz Trójki Roman Dziewoński, a zagrają w nim m.in. Ewa Błaszczyk.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Trójka Marta Piasecka Agnieszka Osiecka TEATR piosenka Ewa Błaszczyk Roman Dziewoński Warszawa Aleksander Piotrowicz

Pierwsza pacjentka wybudzona w klinice Budzik wzięła ślub. Ewa Błaszczyk złożyła gratulacje młodej parze

Pierwsza osoba, która została wybudzona w klinice Budzik dla dzieci przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wzięła ślub. - Myślę, że doceniacie wartość życia po tych wszystkich przeżyciach, jakie miały miejsce. Bądźcie spokojni i szczęśliwi - powiedziała, składając gratulacje młodej parze, Ewa Błaszczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ewa Błaszczyk Fundacja Akogo? zdrowie budzik