Polskie Radio
Section05
fabryka

Gdzie warto budować fabryki?

Chińczycy trzymają się mocno jeśli chodzi o lokowanie fabryk. Państwo Środka odzyskało pozycję lidera w globalnym rankingu najbardziej atrakcyjnych miejsc do prowadzenia działalności produkcyjnej. Na drugim miejscu znalazła sie Litwa, na trzecim Malezja, która w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce -wynika z rankingu przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield. Polskę sklasyfikowano na 17 pozycji, co oznacza spadek o 4 miejsca.Co decydowało o atrakcyjności w tym rankingu i jakie są przemysłowe prognozy dla Polski na ten rok?
Zobacz więcej na temat:  fabryka Chiny inwestycje

Nowy silnik Toyoty będzie powstawał w Polsce

Toyota Motor Europe ogłosiła, że w 2020 roku w fabryce w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję silnika benzynowego nowej generacji o pojemności 1,5 litra. Firma zainwestuje w projekt 400 milionów złotych. – To kolejna, bardzo dobra informacja – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 motoryzacja toyota fabryka inwestycje zagraniczne przemysł

Skąd się w Polsce bierze smog?

Dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie mógł ucieszyć mieszkańców miasta, ale argument, dla którego został wprowadzony, zdecydowanie nie jest powodem do radości. Darmowe przejazdy środkami transportu miały zachęcić do rezygnacji z podróży samochodem w trosce o czystość powietrza, którego stan jest co najmniej niepokojący…
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA smog powietrze zanieczyszczenie środowisko zdrowie choroby płuc przemysł fabryka